Rīgā +2 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Slovākijas hokejisti pārtrauc Latvijas valstsvienības uzvaru sēriju

Latvijas hokeja valstsvienība svētdien izbraukumā piedzīvojusi zaudējumu 3:4 (1:0, 2:1, 0:3) pirmajā no divām pārbaudes spēlēm pret Slovākijas izlasi, kaut cīņas gaitā bija vadībā 3:0. Pirmdien Skalicā abas komandas tiksies vēlreiz. Latvijas hokejisti bija uzvarējuši visās četrās iepriekšējās pārbaudes spēlēs pirms pasaules čempionāta.

Jau ceturtajā minūtē Latvijas izlasi vadībā izvirzīja Mārtiņš Karsums. Brīdī, kad abas komandas spēlēja nepilnos sastāvos, viņš izslidoja no aizvārtes un negaidīti raidīja ripu Rastislava Staņas vārtos.

Kaut arī viesi vēl vairākas reizes bīstami apdraudēja Slovākijas izlases vārtus, pirmajā trešdaļā krietni vairāk uzbruka mājinieki. Latvijas hokejisti tomēr diezgan organizēti spēlēja aizsardzībā, un ripa līdz Edgaram Masaļskim nemaz tik bieži nenonāca.

Otrās trešdaļas sākumā – arī uz noraidījumu rēķina – slovāku spiediens pieauga, taču pretēji spēles raksturam vārtus guva viesi. Vispirms Andris Džeriņš ar ļoti precīzu metienu līdz ar vārtu stabu pabeidza pretuzbrukumu divatā pret vienu. Bet jau pusminūti vēlāk Sergejs Pečura, pārķēris ripu uz savas zilās līnijas, aizskrēja vienatnē un trešo reizi pārspēja Staņu.

Divas minūtes vēlāk Slovākijas izlasei beidzot izdevās sodīt Latvijas hokejistus par pārāk daudzajiem noraidījumiem – ar patālu metienu Masaļska vārtos ripu ieraidīja Rihards Lintners.

Trešās trešdaļas pašā sākumā slovākiem izdevās starpību samazināt līdz minimumam pēc tam, kad savu vārtu priekšā pārāk pasīvi nospēlēja Sotnieks un Pečura. Arī turpinājumā pārsvars piederēja mājiniekiem, ko veicināja nepiedodami lielais kļūdu skaits.

Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Slovākijas izlase panāca izlīdzinājumu – burzmā vārtu priekšā izmanīgāks bija Zagrapans. Bet trīsarpus minūtes vēlāk Majeskis, veikli apspēlējis Cibuļski, guva uzvaras vārtus.

Atlikušajā laikā Latvijas hokejisti nopietni Staņas vārtus neapdraudēja.

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Oļegs Znaroks pirmajam mačam nepieteica vadošo uzbrucēju trijnieku Ņiživijs - Vasiļjevs - Cipulis.

Kā zināms, Latvijas hokejisti izcīnījuši uzvaras pirmajās četrās pārbaudes spēlēs – 4:1 un 2:0 pret Franciju, kā arī 3:2 un 2:1 pret Baltkrieviju.

Pārbaudes spēle hokejā

Slovākija – Latvija 4:3 (0:1, 1:2, 3:0)

Vārti: 3:13 Karsums – 0:1, 24:27 Džeriņš (M.Rēdlihs, Galviņš) – 0:2, 24:58 Pečura – 0:3, 26:36 Lintners (Granžāks, Paniks, vair.) – 1:3, 41:48 Podkonickis (Bartovičs, Slovāks) – 2:3, 54:00 Zagrapans (Paniks, Granžaks) – 3:3, 57:33 Majeskis (Grons) – 4:3

Metieni: 29:20
Soda min: 12:14

Latvija: Masaļskis; Pujacs - Reķis, Daugaviņš - Sprukts - Karsums, Galviņš - Jass, M.Rēdlihs - Džeriņš - Dārziņš, Sotnieks - Andersons, Štāls - Pečura - Meija, Cibuļskis - Širokovs, Saulietis - Bērziņš - Jekimovs.