Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Slovākijas un Kanādas hokejisti ar uzvarām sāk pasaules čempionātu

Pasaules hokeja čempionāta saimnieki Slovākijas izlases hokejisti turnīru sākuši ar grūtu uzvaru 3:1 pār Slovēniju. B grupas spēlē Kanādas valstsvienība uzvarēja Baltkrieviju 4:1.Slovākijas hokejistiem spēlē pret Slovēniju piederēja ievērojams teritoriāls pāravars, taču to neļāva realizēt sāncenšu centīgā spēle aizsardzībā un vārtsarga Roberta Krištana lieliskais sniegums.

Otrā perioda sākumā mājinieki nokļuva zaudētājos – neprecīza spēlētāju maiņa skaitliskajā mazākumā ļāva slovēņu aizsargam Alešam Kranjčam izrauties vienatnē un apspēlēt slovāku vārtsargu Halāku. Trešdaļas beigās, lielā mērā pateicoties Rīgas Dinamo uzbrucēja Tomaša Surovija pūlēm, cīnoties aiz vārtiem, Miroslavs Šatans guva atbildes vārtus.Ar Surovija palīdzību Slovākijas valstsvienība arī izvirzījās vadībā pēc Petera Podhradska metiena no zilās līnijas, bet punktu spēlei pielika Luboša Bartečko metiens tukšos vārtos.Kanādas hokejistiem rezultāta atklāšanai nebija nepieciešamas pat divas minūtes – uz partnera acīgu piespēli atsaucās Džordans Eberle. Pirmās trešdaļas lielāko daļu kanādieši saglabāja teritoriālu pārsvaru, taču pēdējās minūtēs Baltkrievijas izlase pārņēma iniciatīvu un pelnīti panāca izlīdzinājumu. Vārtu priekšā centīgi pacīnījās vairāki baltkrievu hokejisti, un Andrejs Stepanovs ieraidīja ripu vārtos.Otrajā perioda vidū Kanādas valstsvienībai izdevās atgūt vadību, pateicoties Džefa Skinera metienam “devītniekā” pēc Mazina atsistās ripas, bet trešajā nostiprināt pārsvaru ar vēl diviem vārtiem.Jau ziņots, ka pirmajā A grupas spēlē Vācijas valstsvienība negaidīti ar 2:0 pārspēja pasaules vicečempionus Krievijas izlases hokejistus, bet B grupas pirmās kārtas mačā Šveice tikai pagarinājumā uzvarēja Franciju 1:0.

Pasaules čempionāts hokejā

A grupa
Slovākija – Slovēnija 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Vārti:
22:37 Kranjčs (Kuzniks, Racingers, vair.) – 0:1, 35:16 Šatans (Surovijs) – 1:1, 47:03 Podhradskis (Zedniks, Surovijs) – 2:1, 59:52 Bartečko (tukšos vārtos) – 3:1
Metieni: 45- 15
Soda min.: 4 - 10

B grupa
Baltkrievija – Kanāda 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)

Vārti: 1:52 Eberle (Keins, Skalco) – 0:1, 19:26 Stepanovs (Kulakovs, Kitarovs) – 1:1, 30:27 Skiners (Tavaress) – 1:2, 45:18 Tavaress (Skiners, Šens) – 1:3, 48:39 Eberle (Fanefs, Skalco, vair.) – 1:4
Metieni: 35 -21
Soda min.: 8 -14