Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Spraigā cīņā zaudējums Omskai

Rīgas Dinamo hokejisti pirmdien zaudēja Kontinentālās Hokeja līgas (KHL) čempionāta otrajā spēlē, savā laukumā ar 4:5 piekāpjoties spēcīgajai Omskas Avangard vienībai.

Spēles pirmais periods bija ļoti rezultatīvs, taču ne pārāk veiksmīgs laukuma saimniekiem. Bija nospēlētas tikai divas minūtes un 25 sekundes, kad tika zaudēti pirmie vārti - pēc lieliskas piespēles vārtu priekšā vārtus guva Igors Volkovs. Jau pirms tam viesi izveidoja divas bīstamas situācijas, taču lielisks bija Masaļskis.

Sandis Ozoliņš nopelnīja noraidījumu, un viesi sekmīgi izmantoja skaitlisko vairākumu. Ļoti meistarīgi nospēlēja Jaromīrs Jāgrs, ieraidot ripu vārtu tuvajā stūrī. Tomēr jau pēc 80 sekundēm Ģirts Ankipāns atguva vienus vārtus: viņš ātrajā uzbrukumā centās piespēlēt gar vārtiem, taču ripu bloķēja aizsargs, tā atlēca pie Ankipāna, kurš to ieraidīja vārtos.

Jāgrs demonstrēja teicamu sniegumu arī turpmājā perioda gaitā. Nopelnījis vēl vienu skaitlisko vairākumu, viņš arī guva savus otros vārtus spēlē, ļoti meistarīgi nospēlējot pie vārtiem. Vēl pēc nepilnām divām minūtēm pēc zibenīgas saspēles vārtu priekšā savus otros vārtus spēlē guva Volkovs.

Pirmo periodu Dinamo vārtus sargāja Edgars Masaļskis, no otrā perioda vārtos stājās Martins Pruseks. Taču bija nospēlētas tikai 39 sekundes, kad Jāgrs guva savus trešos vārtus. Aizskrējis ātrajā pretuzbrukumā, Jāgrs ar māņu kustību apslidoja mūsu aizsargu un centās piespēlēt, taču ripa trāpīja pa mājinieku hokejista nūju un ielidoja vārtos - 1:5. Vēl pēc mirkļa Avangard mestā ripa trāpīja pa vārtu stabu.

32.minūtē vidēji piepildītās tribīnes (mazāk nekā 5000 skatītāji) atkal varēja uzgavilēt: labi nocīnījās Sprukts, ripa nonāca vārtu priekšā pēc metiena, kur to uztvēra Ankipāns un guva savus otros vārtus spēlē - 2:5. Vēl pēc dažām minūtēm mājinieki, kuri arvien labāk iespēlējās un brīžiem pat pārņēma iniciatīvu savās rokās, guva arī trešos vārtus. Labi pretinieku apspēlēja Dārziņš, zibenīgi piespēlēja vārtu priekšā Miķelim Rēdliham, kurš no neērtās metiena pozīcijas ieraidīja ripu omskiešu vārtu tuvējā stūrī - 3:5.

Pēdējo periodu mājinieki aizvadīja vēl enerģiskāk un un pārņēma iniciatīvu savās rokās. Tas vainagojās panākumiem deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad savus otros vārtus guva Miķelis Rēdlihs. Omskas hokejisti bieži vien bija iespiesti savā aizsardzības zonā. Tomēr laukuma saimniekiem pārspēt pretinieku vārtsargu piekto reizi neizdevās.

Par labākajiem spēlētājiem atzina Miķeli Rēdlihu un Jaromīru Jāgru.

Šis rīdziniekiem bija otrais zaudējums līdzšinējās divās spēlēs. Nākamajā cīņā trešdienas vakarā Dinamo savā laukumā uzņems Astanas Baris, kas iepriekšējā spēlē savā laukumā pārspēja Avangard ar 1:0.

x x x

KHL spēle

Rīgas Dinamo 4:5 Avangard
(1:4, 2:1, 1:0)

Vārtu guvēji: Volkovs (Perens) - 0:1 (2:25), Jāgrs - 0:2 (7:19, vair.), Ankipāns - 1:2 (8:40), Jāgrs - 1:3 (12:03, vair.), Volkovs (Perens) - 1:4 (13:52), Jāgrs (Rjabikins) - 1:5 (20:39), Ankipāns (Svits) - 2:5 (31:34, vair.), M.Rēdlihs (Dārziņš) - 3:5 (37:15), M.Rēdlihs (Dārziņš) - 4:5 (51:48).

Soda minūtes: 10 (Ozoliņš 6, Sotnieks 2, Galviņš 2) - 8

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...