Rīgā +3 °C
Ceturtdiena, 17. oktobris
Karīna, Gaits

Šveice un Krievija turpina uzvaru sērijas pasaules hokeja čempionātā

Pasaules hokeja čempionāta grupu turnīra otrajā kārtā trešās uzvaras sestdien izcīnīja Šveices un Krievijas komandas, nostiprinot līderpozīcijas attiecīgi F un E grupā.Sekmīgi Vācijas hokeja arēnās turpina cīnīties Šveices komanda, kas Manheimā ar 3:2 pārspēja Čehiju. Pamats panākumam tika ielikts jau pirmajā trešdaļā, kad šveiciešu aktivitāte uzbrukumā vainagojās ar diviem vārtu guvumiem.

Vispirms piektajā minūtē lielisku partnera piespēli izmantoja Martins Pluss, bet desmit minūtes vēlāk pēc skaistas izspēles Andreass Ambūls panāca divu vārtu pārsvaru. Otrās trešdaļas sākumā Jans Mareks samazināja rezultāta starpību (1:2), bet perioda 11.minūtē savus otros vārtus spēlē guva Ambūls. Trīs minūtes vēlāk Miroslavs Blatāks ar ļoti precīzu tālmetienu atjaunoja intrigu cīņā, taču cīņas turpinājumā čehiem neizdevās pārsvaru laukumā pārvērst rezultatīvā metienā. Čehijas hokejisti mēģināja glābties, apmainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču spēles izskaņā tuvāk ceturtajiem vārtiem bija šveicieši, kuriem tā bija ceturtā uzvara pēc kārtas (3:2) – panākums pār Franciju priekšsacīkstēs netiek ņemts vērā otrajā kārtā.Saspringta cīņa ritēja arī starp vieniem no čempionāta galvenajiem favorītiem Krievijas hokejistiem un laukuma saimniekiem vāciešiem (3:2). Lai arī gandrīz visu spēles laiku vadībā bija krievi, Vācijas hokejistiem izdevās uzturēt saspringtu situāciju līdz pat pēdējai minūtei. Pēc Iļjas Kovaļčuka un Nikolaja Kuļomina metieniem rezultāts otrās trešdaļas septītajā minūtē kļuva 2:0. Sekundi pirms otrās trešdaļas beigām Kristianam Erhofam izdevās vienus vārtus atgūt, taču izšķirošā perioda vidū Aleksandrs Ovečkins atjaunoja divu vārtu pārsvaru Krievijai. 54.minūtē Aleksandrs Barta panāca 3:2, taču izlīdzinājumu panākt čempionāta saimniekiem neizdevās. Šveice un Krievija izcīnījusi uzvaras visās trīs otrās kārtas turnīra spēlēs un ar deviņiem punktiem ieņem pirmo vietu attiecīgi F un E grupā. Vācija ar trim punktiem saglabā ceturto pozīciju E grupā, bet čehiem tāda pati situācija ir F gurpā.

aa

Pasaules hokeja čempionāts, F grupa
Šveice – Čehija 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Vārti: 4:13 Pluss (Bezina, Rutemans) 1:0, 14:07 Ambūls (Brunners, Monē) 2:0, 24:07 Mareks (Vorāčeks) 2:1, 31:47 Ambūls (Helblings) 3:1, 34:41 Blatāks (Červenka) 3:2.
Vārtos: Martins Gerbers – Tomāšs Vokouns
Metieni: 30 – 21
Soda minūtes: 4 – 8

Pasaules hokeja čempionāts, E grupa

Krievija – Vācija 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Vārti: 14:20 Kovaļčuks (Frolovs, Jemeļins) 1:0, 26:10 Kuļomins (Afinogenovs, Kozlovs) 2:0, 39:59 Erhofs (Volfs, Hospelts) 2:1 49:46 Ovečkins (Sjomins), Barta (Kreucers, Feļskis) 3:2.
Vārtos: Semjons Varlamovs – Dmitrijs Kočņevs
Metieni: 32 – 33
Soda minūtes: 8 - 8