Rīgā +7 °C
Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Trilleris ar laimīgām beigām

Latvijas hokeja izlases optimālajam tuvais sastāvs tikai ar grūtībām salauza atjauninātās Austrijas izlases pretestību. Mārtiņa Cipuļa individuāli spilgti gūtie vārti pagarinājumā ļāva izcīnīt laimīgu 4:3 uzvaru. Eiropas Izaicinājuma turnīra pēdējā spēlē sestdien Latvijas pretinieks būs Itālija.Izlēja un sasmēlaTreneris Oļegs Znaroks, saņemdams apsveikumu pēc uzvaras pār Austriju, neapmierinātībā nogrozīja galvu un attrauca: «Mums taču vajadzēja uzvarēt pamatlaikā…» Latvijas izlases 14 spēlētāji no pagājušā pasaules čempionāta Maskavā un valstsvienības jaunpienācēji pret atjaunināto Austrijas izlasi (7 no PČ sastāva) ar grūtībām ieguva divu ripu pārsvaru, kuru trešajā periodā pamanījās nevērīgi izsēt.

Lielāko trenera sašutumu izraisīja trešā ielaistā ripa, spēlējot vairākumā. Uz savas zonas robežas tika pazaudēta ripa, un Haralds Ofners ar precīzu metienu panāca 3:3. Znaroks sev raksturīgā manierē vaininieku nenosauca, tāpēc vien atliek fiksēt, ka tajā brīdī laukumā bija aizsargi Guntis Galviņš un Arvīds Reķis.Spēles gaitā Latvijai bija nenoliedzams pārsvars, tomēr Austrijas treneris zviedrs Larss Bergstrēms uzskatīja, ka trešajā periodā viņa komanda bijusi labāka. Pavērst spēles ratu pretējā virzienā austriešiem palīdzēja veiksmīgi iemesta pirmā ripa otrās trešdaļas pēdējā minūtē. Manuela Latusas metienu Edgars Masaļskis redzēja, taču nenoreaģēja.Jāatzīst gan, ka taisnība bija Znarokam, kurš teica, ka mača iznākumu vajadzēja izšķirt jau pirmajā periodā. Labas vārtu gūšanas izdevības bija Armandam Bērziņam, Miķelim Rēdliham un Mārtiņam Cipulim, bet 1:0 pārsvars tika iegūts tikai uz veiksmes rēķina. Cipuļa no aizvārtes mestā ripa trāpīja aizsargam pa slidu un ieslīdēja vārtos.Spēles pavediens pazuda arī neveiksmīgu sakritību dēļ. Elviss Želubovskis sastiepa kājas muskuli (viņam turnīrs ir beidzies), minūtes laikā 10 minūšu noraidījumus nopelnīja Reķis (grūdiens ar nūju galvas apvidū) un Viktors Bļinovs (grūdiens uz apmali), tāpēc maiņu salikumus nācās pārkārtot. Spēli beigt uz mažora nots palīdzēja viens no diviem uzbrukuma līderiem Mārtiņš Cipulis. Viņa izrāvienu uz vārtiem nespēja apturēt pat divi austriešu aizsargi. Par divām spēlēm jāuzteic arī Aleksejs Širokovs. Katrā spēlēm viņam pa vienam metienam vārtu «devītniekā».'«Spēles saturs man patika, taču neapmierināja pieļautās bērnišķīgās kļūdas un daudzie neizmantotie vārtu gūšanas momenti,» rezumēja Znaroks. Austrijas treneris Bergstrēms neslēpa gandarījumu. «Pret spēcīgo Latvijas izlasi 3:3 rezultāts pamatlaikā ir ļoti labs iznākums.»Favorītu smagā nastaCeturtdien pēc spēles ar Poliju izlases galvenais treneris Oļegs Znaroks izteica uzvarētājiem raksturīgo frāzi, ka ar spēles rezultātu viņš ir apmierināts. Protams, pēc uzvarēta mača citādi nemaz nevarēja būt, bet 3:1 nekādi neatspoguļoja notikumus laukumā. Atšķirība starp augstākās un pirmās grupas komandām izpaudās katrā laukuma kvadrātmetrā. Brīžiem izskatījās, ka Latvijas hokejisti ir tā aizrāvušies ar ripas kontroli, ka poļu vārti viņus nemaz neinteresē. «Tā jau laikam bija, ka gribējām iemest pārlieku skaisti, bet poļi ar veiksmīgāku darbību uzbrukumā varēja mums vēl pakutināt nervus,» uzbrucējs Jānis Sprukts piekrita vērojumiem no malas.Znaroks spēlētāju rīcību daļēji attaisnoja ar neierasto situāciju. Šoreiz izteikta favorītu lomā bija Latvija, bet tā tik bieži nemaz negadās. Turklāt poļi rīta iesildīšanās treniņā bija rūpīgi piefiksējuši visas Latvijas kombinācijas spēlei vairākumā. «Mēs par to iedomājāmies, bet nolēmām, ka neiesim taču baidīties no poļiem, un treniņā atkārtojām iespēlētās kombinācijas. Poļi tik tiešām atšifrēja mūsu gājienus, taču vienādos sastāvos izdevās vairākas labas izspēles.»Znaroka teiktais vispirms attiecināms uz otro vārtu guvumu. Jānis Sprukts no savas aizvārtes uz pretinieku zilās līnijas stūrī atrada Gunti Džeriņu, kurš tālāk ripu piespēlēja lielā ātruma uz vārtiem traucošajam Mārtiņam Cipulim. Skaistuma ziņā konkurētspējīga bija ar individuāliem pūliņiem iemestā Alekseja Širokova trešā ripa. No asa leņķa ar lāpstiņas neērto pusi Širokovs iecēla ripu Arkādiuša Sobecka sargāto vārtu tuvējā «devītniekā». Sobecka pārliecinošā spēle lielā mēra neļāva nospiedošo pārsvaru materializēt vārtu guvumos. Līdzīgajai metienu attiecībai (26:23) ir vienkāršs izskaidrojums — trūka metienu pa vārtiem. Vārtsargu treneris Mihails Vasiļonoks piekrita, ka pārāk maz tika izmantoti aizsargi. «Poļi bija piespiedušies saviem vārtiem, un nelielā laukumiņā daudzkārt drūzmējās pat astoņi spēlētāji. Tur izspēlēt ripu bija vienkārši neiespējami.»Sergejam Naumovam darba nebija daudz, taču saraustīta spēle ar atsevišķiem bīstamiem pretuzbrukumiem vārtsargiem parasti nepatīk. Par spīti tam, pieredzējušais Naumovs (38 gadi) piektdien mājup varēja doties ar labi padarīta darba sajūtu un iegūto labākā spēlētāja balvu.***HokejsEiropas Izaicinājuma turnīrs SanokāLatvija — Polija 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)Latvija: Dārziņš (Tribuncovs, Bērziņš, vair., 18.), Cipulis (G.Džeriņš, 35.), A.Širokovs (Jerofejevs, Štāls, 57.).59.minūtē Bļinovs nerealizēja «bullīti».Polija: Radvanskis (Baginskis, 30.).Latvija: Naumovs; Laviņš — Tribuncovs, M.Rēdlihs — Bērziņš — Dārziņš, Reķis — Galviņš, Cipulis — Sprukts — G.Džeriņš, Jerofejevs — K.Rēdlihs, Štāls — Bļinovs — A.Širokovs, Saviels — J.Rēdlihs, Mamonovs — Brancis — Želubovskis.Sodi: 16:14Metieni: 26:23.Labākie: Naumovs un Sobeckis.Austrija — Latvija 3:4 (0:1, 1:1, 2:1, 0:1)Latvija: Cipulis (13.), Laviņš (Dārziņš, M.Rēdlihs, 34.), A.Širokovs (Cipulis, G.Džeriņš, vair., 50.), Cipulis (Reķis, Sprukts, 61.).Austrija: Latusa (Šullers, 40.), T.Rafls (Kaspics, M.Rafls, vair., 46.), Ofners (Latusa, maz., 50.).Latvija: Masaļskis; maiņu virknējumi kā pret Poliju.Sodi: 8:30.Metieni: 17:32.Labākie: Encenhofers un Laviņš.Austrija — Itālija 3:2.