Ceturtdiena, 2. maijs
Sigmunds, Zigismunds, Zigmunds

Latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons piektdien Nacionālās hokeja līgas (NHL) regulārā čempionāta mačā guva Bufalo Sabres komandas vienīgos vārtus, kamēr savu šīs sezonas pirmo maču pasaules vadošajā čempionātā aizvadīja vārtsargs Kristers Gudļevskis, sev atvēlētajā laikā neielaižot nevienu ripu.

Sabres komanda piektdien izbraukumā ar 1:5 (0:1, 0:2, 1:2) piekāpās Ņujorkas Islanders vienībai, ciešot ceturto zaudējumu pēc kārtas.

Bufalo komandai šajā mačā tikpat kā nebija iespēju pacīnīties par uzvaru. Vienīgos vārtus Sabres labā guva tieši Girgensons, kurš dueļa 59.minūtē guva vārtus no iemetiena apļa, tādējādi neļaujot vāciešu vārtsargam Tomasam Greisam aizvadīt sauso maču.

Girgensons, spēlējot trešajā maiņā, šajā mačā laukumā pavadīja 15 minūtes un 28 sekundes, kuru laikā veica divus metienus pa vārtiem, pielietoja divus spēka paņēmienus, uzvarēja 75% iemetienu un cīņu noslēdza ar neitrālu lietderības koeficientu.

Latviešu uzbrucējs šosezon 33 mačos guvis trīs vārtus un veicis tikpat rezultatīvas piespēles.
Zīmīgi, ka Islanders komanda Austrumu konferences kopvērtējumā tagad apsteigusi tieši Sabres, nobīdot to uz pēdējo vietu.

Tikmēr citā NHL mačā piektdien Gudļevska pārstāvētā Tampabejas Lightning viesos ar 0:4 (0:2, 0:1, 0:1) piekāpās Vašingtonas Capitals hokejistiem.

Arī šajā mačā latvieša pārstāvētā kluba hokejisti īsti neiesaistījās cīņā par uzvaru, bet 49.minūtē ceturto vārtus Capitals labā guva Markuss Jūhansons.

Pēc šo vārtu zaudējuma Lightning treneri nolēma krievu vārtsargu Andreju Vasiļevski nomainīt pret Gudļevski, kurš 11 minūšu un 27 sekunžu laikā atvairīja visus trīs Capitals hokejistu metienus.  Tikmēr Vasiļevskis šī mača laikā atvairīja 15 no 19 metieniem.

Gudļevskim šī bija pirmā NHL spēle šajā sezonā.

Gudļevskis savā karjerā nu piedalījies trijās NHL regulārā čempionāta spēlēs un divos mačos Stenlija kausa izcīņā, bet iepriekšējo reizi pasaules spēcīgākajā līgā laukumā izgāja pērn oktobrī, kad Lightning pagarinājumā ar 0:1 zaudēja Čikāgas Blackhawks.

Latvietis šosezon 14 AHL spēlēs vidēji ielaidis 2,89 vārtus un atvairījis 88,4% metienu, zaudējot pirmā vārtsarga lomu, jo otrs Crunch vārtsargs Edams Vilkokss demonstrējis stabilāku sniegumu, 16 spēlēs caurmērā ielaižot 2,30 ripas un atvairot 91,6% metienu. Tiesa, Vilkoksam nav NHL pieredzes.

NHL kopvērtējumā Lightning ar 37 punktiem 35 spēlēs ir Austrumu konferences desmitajā vietā, bet Sabres 33 spēlēs tikusi pie 32 punktiem, kas tai dod pēdējo vietu 16 klubu konkurencē.

Savukārt Atlantijas divīzijā Tampabejas vienība ir ceturtā, bet Sabres starp astoņām komandām arī ir pēdējā.

Nākamo maču Sabres aizvadīs otrdien, kad izbraukumā tiksies ar Detroitas Red Wings, bet Lightning trešdien uzņems Monreālas Canadiens.

Porziņģis iedzīvojies ikra muskuļa sastiepumā

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) Austrumu konferences ceturtdaļfināla spēlē iedzīvojies ikra muskuļa sastiepumā, otrdien pavēstīja viņa pārstāvētā Bost...