Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Virs Dānijas, zem Krievijas

Klubu hokeja līmenis Latvijā nav tik zems, kā pesimisti mālē, bet nav arī tik labs, lai līdzinātos labākajām Eiropas komandām. Tāda ir galvenā atziņa pēc Kontinentālā kausa izcīņas finālturnīra Rīgā. Latvijas čempioni Rīga–2000 pārliecinoši apspēlēja Dānijas AaB (7:2), tikai par vienu ripu atpalika no Kazahstānas Kazzinc, kas spēlē Krievijas augstākā līgā (3:4), un tika piezemēti spēlē ar Krievijas superlīgas vicečempioniem Kazaņas Ak Bars (2:6).

Pēc uzbrukuma spēka izrādīšanas pirmajā spēlē pret Olborgas AaB otrā mača pirmajās desmit minūtēs spilgti izgaismojās Rīga–2000 trūkumi. Kazzinc ieslēdzot ceturto ātrumu, iepakaļus palika gandrīz visi rīdzinieki. Kad Romāns Starčenko eleganti izslidoja starp Edgaru Apeli un Jāni Brakšu un tika zaudēti pirmie vārti, no malas visu vainu gribējās uzvelt abiem aizsargiem. Treneru norādes gan neizpildīja arī ceturtās maiņas uzbrucēji, kuri Starčenko nedrīkstēja ļaut ieslidoties. No grēka neizvairījās arī izlases centra uzbrucējs Armands Bērziņš. Viņa pretspēlētājs zonā bija ātrāks un veiklāks. Jā, arī vārtsargs Edgars Lūsiņš nebija tik drošs kā pirmajā spēlē. Atmiņā palikušas pārlieku daudz viņa atsistās ripas vārtu priekšā. Tomēr no aukstās dušas Rīga–2000 prata atgūties.Apstiprinājās trāpīšana mērķī ar pēdējā pirkuma iegādi. Sezonas atbildīgākajā turnīrā čehu leģionārs Tomašs Hlubna nospēlēja līdera cienīgu solokoncertu, pa divām ripām iemetot Olborgas un Ustjkamenogorskas Kazzinc vārtos. Diemžēl rokas kauliņa plīsuma dēļ Hlubnam finālturnīrs beidzās pēc otrās trešdaļas. Par nožēlu tas nebija vienīgais nopietnais savainojums. Mačā ar AK Bars pēc ripas trāpījuma virs potītes kauliņa lūzumu fiksēja arī Ģirtam Ankipānam.Kazzinc trenera Viktora Bistrjanceva teiktais, ka Kazahstāna klubs spēlējis kā Krievijas augstākajā līgā, izskanēja kā kompliments Rīga–2000 spēlētājiem. Pēc šokējošā sākuma divarpus trešdaļas ritēja līdzīga spēle. Bistrjancevs uzsvēra arī veiksmes pavēršanos pret viņa komandu. Vispirms jau bija domāta Ģirta Ankipāna neveiksme pēdējā minūtē. Izslidojis vienatnē pret vārtsargu, Ankipāns izšķīrās par sarežģītu manevru, un ripa no nūjas neērtās puses aizlidoja vārtiem garām.Turnīra pēdējā dienā AK Bars atvēsināja jauno Rīga–2000 spēlētāju prātus, kuru nākotnes perspektīvā ieskicēta spēlēšana Krievijas superlīgā. Trenera Normunda Sējēja salīdzinājums, ka daudziem Latvijas jaunās paaudzes spēlētājiem līdz AK Bars ir tikpat tālu kā līdz kosmosam, nebija tālu no patiesības. Uz izlasi raujas Edgara Branča trijnieks, bet pret Kazaņas klubu šī maiņa ar aizsargiem Oskaru Cibuļski un Renāru Demiteru tikai retu reizi ar ripu šķērsoja centra līniju. Sējējs par centību uzteica Branci un Elvi Želubovski, toties izteica pārmetumus Gintam Meijam. Ar centību vien nepietika, lai novērstu briesmas savu vārtu tuvumā. Trenēties, trenēties un vēlreiz trenēties — tikai ar šādu moto visiem ir cerības uz hokeja spēlēšanu augstākā līmenī.Spēka spēlē AK Bars rīdziniekus piezemēja visai sāpīgi. Uzbrucējs Sergejs Zinovjevs nebūt neizskatījās pēc Herkulesa, toties laukumā viņam atņemt ripu bija ļoti grūti. Var jau būt, ka rīdzinieki spirinātos pretī cienīgāk, ja būtu četras pilnas maiņas. Sējējs norādīja uz neveiksmīgajām pirmā perioda beigām, jo vienas minūtes laikā cerīgais 2:1 izmainījās uz 2:3. Otrais periods gan parādīja, ka kazaņieši tik un tā panāktu labvēlīgu iznākumu.Vārtsargs Mārtiņš Raitums spēlēja atbilstoši savai fiziskajai kondīcijai. Kamēr spēka pietika, viņš komandu glāba vairākās kritiskās situācijās. Tiklīdz koncentrācija mazinājās, vārtos ielidoja no pustālas distances mestas ripas. Uz maiņu iznākušais Edgars Lūsiņš pamanījās palikt «sauss».Rīga–2000 minimālais uzdevums finālturnīrā bija apspēlēt Dānijas AaB. Komanda to paveica. Jāņem vērā, ka dāņi līdz finālturnīram aizspēlējās caur atlases sietu un pēc Ziemassvētkiem mērķtiecīgi gatavojās. Būsim optimisti. Ticēsim, ka Rīga–2000 uzvara pār AaB nebija nejaušība.***RĪGA–2000 3KAZZINC 4(0:3, 3:1, 0:0)Rīga–2000: Hlubna (21., vair., 34.), Kokļins (36.)Kazzinc: Starčenko (4.), Zaržickis (5.), Argokovs (10., vair.), Ogorodņikovs (27.)Rīga–2000: Lūsiņš; Ai.Bērziņš —Valters, Stāls — Daniličs — Ābols, Sotnieks — Demidovs, Ankipāns — Ar.Bērziņš — Hlubna, Cibuļskis — Demiters, Meija — Brancis — Želubovskis, Brakšs — Apelis, Kokļins — Žaltkovskis — HartmanisRĪGA–2000 2AK BARS 6(2:3, 0:3, 0:0)Rīga–2000: Ābols (8., vair., 15.)AK Bars: Šafiguļins (7.), Hentunens (19., vair.), Žukovs (20.), Zaripovs (28.), Jemeļins (30., vair.), Zinovjevs (32.)Rīga–2000: Raitums (31:39.Lūsiņš); Demidovs —Valters, Stāls — Daniličs — Ābols, Sotnieks — Ai.Bērziņš, Ankipāns — Ar.Bērziņš — Hartmanis, Cibuļskis — Demiters, Meija — Brancis — Želubovskis, Brakšs — Apelis, Kokļins, ŽaltkovskisAK BARS 4AAB 1(1:0, 2:0, 1:1)AK Bars: Arhipovs (11., vair.), Zaripovs (34.), Aleksejevs (37., vair.), Kazionovs (57.)AAB: Macijevskis (43.)KAZZINC 3AAB 5(1:0, 2:3, 0:2)1. AK Bars 3 +8 92. Rīga–2000 3 0 33. Kazzinc 3 -2 34. AaB 3 –6 0Labākie turnīrāVārtsargs: Roberts Ešs (Bars)Aizsargs: Iļja Ņikuļins (Bars)Uzbrucējs: Tomašs Hlubna (Rīga–2000)