Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

Zaudējums mazākumā amerikāņiem

Latvijas hokejisti savā pirmajā spēlē pasaules čempionātā Kanādā piekāpās ASV izlasei ar 0:4, visus vārtus zaudējot brīžos, kad bija jāspēlē skaitliskajā mazākumā. Vārtsargs Tims Tomass atvairīja visus 24 metienus ASV izlases vārtos. Edgars Masaļskis, kurš tika atzīts par labāko spēlētāju Latvijas izlasē, atvairīja 45 no 49 metieniem.

= Ivanāns: Žēl, ka nedrīkstēju nomest cimdus

= Znaroks: Mani neapmierina tikai realizācija

Amerikāņi, kuri šo spēli aizvadīja 1960.gada formas kreklos, tādējādi svinot pasaules hokeja simtgadi (Latvija spēlēs 1936.gada kreklos nākamajā mačā), sāka spēli ļoti aktīvi, divreiz ļoti bīstami izveidojot situācijas pie Latvijas izlases vārtiem. Ceturtajā minūtē, kad Latvijas izlase bija vairākumā, izspēlēja lielisku uzbrukumu, Pujaca mestā ripa vārtu augšējā stūrī trāpīja pa vārtu stabu, vārtsargs nebūtu bijis glābējs.

Spēles astotajā minūtē amerikāņi vairākumā izdarīja tālmetienu, Masaļskis ripu atvairīja, bet vārtu priekšā atlēkušo ripu pirmais saņēma Dastins Brauns, kurš to nekavējoties raidīja vārtos (1:0).

Perioda otrajā pusē amerikāņi ar savu ātro un tehniski precīzo spēli radīja arvien lielākas raizes Latvijas izlasei, pamazām pārņemot iniciatīvu savās rokās. Spilgtākā epizode bija spēles 15.minūtē, kad Halperns izdarīja ļoti agresīvu izrāvienu uz Latvijas izlases vārtiem un tikai Masaļska meistarīgā spēle neļāva viņam iemest ripu mūsu komandas vārtos. Minūti vēlāk lieliska iespēja gūt vārtus bija Latvijas izlasei: teicama piespēle no laukuma stūra vārtu priekšā padevās Ivanānam, Štāls izdarīja labu metienu, taču vārtsargs paspēja ar kājsargu ripu atsist.

Otro periodu Latvijas izlase sāka aktīvāk nekā pirmaja periodā. 24.minūtē Ņiživijs izdarīja ļoti labu apspēli, piemānot divus aizsargus, izdarīja teicamu piespēli gar vārtiem, taču Daugaviņš nepaspēja ripu uztvert. Mirkli vēlāk teicamā pozīcijā amerikāņu vārtu priekšā bija Cipulis, kurš izdarīja lielisku metienu, taču vārtsargs tomēr ripu atvairīja.

Perioda vidū savainojumu guva Kaspars Daugaviņš. Amerikāņu hokejista mestā ripa trāpīja pa viņa slidzābaku, Daugaviņš nespēja pats piecelties kājās. Taču, kā vēlāk noskaidrojās, savainojums nebija nopietns, jo vēlāk viņš atgriezās laukumā.

Jau brīdi pēc tam amerikāņi rezultātu dubultoja. Patriks Keins saņēma labu piespēli, izslidoja vārtu priekšā un ieraidīja ripu vārtu augšējā stūrī. Mazliet vēlāk uz Latvijas izlases vārtiem tika noteikts soda metiens, taču Masaļskis atvairīja Patrika Stempņaka metienu.

Perioda izskaņā lieliska izdevība vārtu gūšanas iespēja bija Herbertam Vasiļjevam, kurš saņēma teicamu piespēli vārtu priekšā, bet ripu uzmeta pārāk zemu, ko všrtsargs atvairīja.

Pēdējā periodā spēles temps mazinājās, taču situācijas pie abu komandu vārtiem bija. Vārti tika gūti 14 minūtes pirms spēles beigām, kad pa Masaļska sargātajiem vārtiem tika izdarīts labs metiens. Pirmais pie Masaļska atvairītās ripas tika Zeks Pariss, kurš ieraidīja ripu vārtos.

Astoņas minūtes pirms spēles beigām ļoti labu un aktīvu izspēli veica ASV hokejisti, precīzs vārtu priekšā bija Patriks O'Salivens.

Par labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās atzina Edgaru Masaļski, bet ASV komandā - aizsargu Polu Mārtinu.

x x x

Latvija 0-4 ASV
(0:1, 0:1, 0:2)

Vārtu guvēji: Brauns (Keins, Mārtins) - 0:1 (8., vair.), Keins (Mārtins) - 0:2 (29., vair.), Periss (Brauns, Keins) - 0:3 (48., vair.), O'Salivens (Millers, Mārtins) - 0:4 (52., vair.).

Noraidījumi: 26 (J.Rēdlihs, Saviels, M.Rēdlihs, Jerofejevs, Reķis, Jerofejevs, M.Rēdlihs, K.Rēdlihs, Ivanāns, Dārziņš, Laviņš, Širokovs, M.Rēdlihs) - 18 (Balards, Stempņaks, Glīsons, Beikess, Beikess, Višņevskis, Burišs, Halperns, Stafords).

Metienu attiecība: 24-49

Šodien, 18. oktobrī, Zemgales Olimpiskajā centrā, Jelgavā, ar vērienīgu atklāšanas pasākumu tika oficiāli uzsākta Latvijas Olimpiskās komitejas projekta Sporto visa klase 11. sezona. Jauno 2024./ ...