Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

Znaroka un Vītoliņa komanda izlīdzina rezultātu sērijā pret Rīgas Dinamo

Rīgas Dinamo hokejisti Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas otrajā spēlē viesos rezultatīvā cīņā ar 4:8 piekāpās Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenētajai Maskavas Dinamo komandai. Rezultāts sērijā līdz četrām uzvarām kļuvis neizšķirts 1:1. Trešā un ceturtā spēle notiks sestdien un svētdien Arēnā Rīga.

Šuplers: pēdējo ripu ielaidām koncentrācijas zuduma dēļ

Kā zināms, pirmajā spēlē trešdien rīdzinieki guva uzvaru pagarinājumā 2:1. Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli viesu komandas sastāvā izmaiņas nebija notikušas.

Jau trīsarpus minūtes pēc cīņas sākuma maskavieši izvirzījās vadībā. Pēc aizsarga Romana Derļuka metiena ripa trāpīja Jēkabam Rēdliham un rikošetā ielidoja Telkvista sargāto vārtu augšējā stūrī. Vārti gan tika ieskaitīti Krisam Saimonam. Četras minūtes vēlāk Telkvists netika galā ar Vladimira Gorbunova metienu apakšējā stūrī, un jau 0:2.

Trešdaļas vidū Rīgas Dinamo otro reizi spēlē nonāca skaitliskā mazākumā, taču pamanījās samazināt starpību – pretuzbrukumā ļoti precīzi meta Jānis Sprukts. Bet perioda beigās atkal nevienādos sastāvos (šoreiz vairākumā) Broks Troters, veikli nospēlējot vārtu priekšā, panāca izlīdzinājumu 2:2.

Diemžēl paviršība aizsardzībā neparasti rezultatīvā pirmā perioda priekšpēdējā sekundē maksāja trešo vārtu zaudējumu.

Otrās trešdaļas sākumā lielisku izdevību vēlreiz panākt izlīdzinājumu neizmantoja M.Rēdlihs, bet drīz pēc tam Maskavas Dinamo vairākumā guva ceturtos vārtus. Karsums zaudēja spēka divcīņu ar Gorovikovu, kurš pamanījās iebakstīt vārtos Telkvista atsisto ripu. Pēc šīs epizodes zviedru leģionāru vārtos nomainīja Kriss Holts, taču jau divarpus minūtes vēlāk kapitulēja arī viņš – 2:5.

Ar to “uguņošana” Lužņiku ledus hallē nebeidzās. Rīdziniekiem bija nepieciešama 21 sekunde, lai realizētu skaitlisko vairākumu – teicamu Ozoliņa piespēli izmantoja Marks Hartigans. Turpinājumā abām komandām bija vēl vairākas labas iespējas mainīt rezultātu, un tikai otrās trešdaļas pēdējās minūtēs kaislības nedaudz pierima.

Trešo trešdaļu rīdzinieki sāka skaitliskā vairākumā un bija ļoti tuvu ceturto vārtu guvumam, tomēr veiksme bija Maskavas Dinamo pusē. Toties drīz pēc tam Cibuļska metienu ar ķermeni uztvēra Aleksandrs Ņiživijs un asprātīgi raidīja ripu vārtos – 4:5.

Turpinājumā pretinieki uz ledus darbojās piesardzīgāk, taču vairāk ripu kontrolēja mājinieki, un īstu ofensīvu rīdziniekiem izveidot tā arī neizdevās. Trīs minūtes līdz pamatlaika beigām - līdzīgā situācijā kā dienu iepriekš viņa kolēģis Komarovs - ekstravagantais Saimons pārtvera ripu laukuma vidusdaļā un ar ļoti spēcīgu metienu ietrieca to Rīgas Dinamo vārtos.

Divas minūtes līdz trešās trešdaļas beigām Rīgas Dinamo pieprasīja minūtes pārtraukumu, taču Holta nomainīšana ar sesto laukuma spēlētāju viesiem maksāja septīto vārtu zaudējumu. Bet galotnē rīdzinieki noslinkoja aizsardzībā un ļāva Denisam Kokarevam realizēt izgājienu viens pret vienu.

Vēl ceturtdien Georgija Pujaca pārstāvētais klubs Novosibirskas Sibirj pirmās kārtas pirmajā spēlē viesos ar 2:5 zaudēja Ufas Salavat Julajev (Latvijas valstsvienības aizsargs par pārkāpumu nopelnīja soda metienu mājiniekiem), bet Hantimansijskas Jugra bez Edgara Masaļska vārtos izbraukumā piekāpās Magņitogorskas Metallurg 2:4.

Pārējās Gagarina kausa izcīņas pirmās kārtas ceturtdienas spēles: Jaroslavļas Lokomotiv – Minskas Dinamo 1:4 (sērijā 1:1), Sanktpēterburgas SKA – Maskavas Spartak 4:3 pag. (2:0), Mitisču Atlant – Čerepovecas Severstaļ 2:5 (1:1), Omskas Avangard – Ņižņekamskas Ņeftehimik 1:2 pag. (0:1), Kazaņas Ak Bars – Astanas Baris 1:0 (1:0).

Gagarina kausa 1.kārta

Maskavas Dinamo – Rīgas Dinamo 8:4 (3:2, 2:1, 3:1). Sērijā 1:1

Vārti: 3:45 Saimons (Gorovikovs, Derļuks) – 1:0, 7:57 Gorbunovs (Černovs) – 2:0, 11:49 Sprukts (maz.) – 2:1, 18:04 Troters (Ozoliņš, Cibuļskis, vair.) – 2:2, 19:58 Mosaļovs (Babenko) – 3:2, 22:49 Gorovikovs (Komarovs, vair.) – 4:2, 25:15 Jalasvāra (Zainuļins, Černovs) – 5:2, 26:39 Hartigans (Ozoliņš, Ņiživijs, vair.) – 5:3, 43:46 Ņiživijs (Hartigans, Cibuļskis) – 5:4, 56:46 Saimons (Komarovs) – 6:4, 58:33 Komarovs (Gorovikovs, tukšos vārtos) – 7:4, 59:37 Kokarevs (Pestunovs) – 8:4

Metieni: 35 - 22
Soda min.: 10 - 8
Iemetieni: 30 - 42

Dinamo: Telkvists (Holts no 22:49), Ozoliņš – Cibuļskis, Ņiživijs – Hartigans – Surovijs, J.Rēdlihs – Sotnieks, Karsums – Sprukts – Ankipāns, Kr.Rēdlihs – Galviņš, Dārziņš – Troters – M.Rēdlihs, Laviņš, Podziņš – Petrovickis – Štāls