Otrdiena, 15. oktobris
Hedviga, Helvijs, Eda

F-1 Monako Grand Prix izcīņā triumfē Sebastjans Fetels

Formula-1 pasaules čempionāta sestajā posmā prestižajā Monako Grand Prix izcīņā svētdien aizraujošā, taču nedaudz haotiskā cīņā ar Fernando Alonso un Džensonu Batonu uzvaru izcīnīja Red Bull komandas pilots Sebastjans Fetels. Pasaules čempionam šis bija jau piektais panākums šajā sezonā.Sestdienas kvalifikācijā smagu avāriju piedzīvojušais Sauber pilots Serhio Peress svētdienas sacīkstes bija spiests vērot no slimnīcas palātas.

Viņa vietā desmito starta vietu ieņēma Vitālijs Petrovs.Startā Fetels nosargāja līderpozīcijas un jau pirmajos divos apļos panāca triju sekunžu pārsvaru pār tuvāko sekotāju Batonu. Uz trešo vietu, apsteidzot Veberu, izdevās pakāpties Alonso, bet uz piekto no septītās – Rosbergam. Toties Šūmahers, startējis no piektās vietas, atkrita uz devīto.Pirmais boksu apmeklējums gluži neveiksmīgs izrādījās abiem Red Bull pilotiem. Fetels zaudēja pirmo pozīciju Batonam, kurš ātri audzēja pārsvaru, bet Vebers trasē atgriezās četrpadsmitais un zaudēja daudz laika, braucot aiz lēnākajām mašīnām.34.aplī pēc vieglas sadursmes ar Hamiltona bolīdu un pēc tam ietriekšanās tuneļa sienā trases malā palika Masas Ferrari, un Montekarlo ielās uz neilgu laiku izbrauca drošības mašīna. Vēlāk tiesneši gauži neveiksmīgu nedēļas nogali aizvadījušajam McLaren pilotam piesprieda _drive-through_ sodu. Īsi pirms drošības mašīnas parādīšanās boksos paspēja iebraukt Batons un Alonso, un viņi brauca uzreiz aiz līderpozīcijas atguvušā Fetela, kurš pitstopu bija veicis tikai vienu reizi. 16 apļus līdz beigām līderu trijotne tālu apsteidz tuvākos sekotājus un brauca cieši cits aiz cita, taču katrs bija veicis dažādu skaitu boksu apmeklējumu – Fetels vienu, Alonso divus un Batons trīs.Deviņus apļus līdz beigām avarēja Petrova Renault (krievu pilotam uz  vietas tika sniegta medicīniskā palīdzība), un otrreiz trasē izbrauca drošības mašīna, bet trīs apļus vēlāk tika izkārti sarkanie karogi, un palikuši dalībnieki stājās uz starta līnijas.Pēc trases notīrīšanas sacīkstes atsākās aiz drošības mašīnas, un piecu apļu “sprintā” Fetels, kurš pamatīgi nolietotās riepas bija spējis apmainīt pret jaunām, pirmo pozīciju nosargāja.

Čempionāta kopvērtējumā Fetelam ir 143 punkti, Hamiltonam 85, Veberam 79, Batonam 76 un Alonso 69 punkti.