Jānim Reišulim sudrabs junioru PČ motokrosā 125 kubikcentimetru klasē

Jānis Reišulis sestdien Vantā pasaules junioru čempionātā motokrosā izcīnīja sudraba medaļu 125 kubikcentimetru klasē.

Sestdien katrā klasē notika divi kvalifikācijas braucieni, pa 18 labākajiem no katra tiekot finālā, bet pārējiem cīņā par atlikušajām četrām vietām trasē dodoties vēlreiz.

1550 metrus garajā Lavanko trasē ar smilšu segumu 125 kubikcentimetru kvalifikācijas sesijas A grupā izcīnīja Jānis Mārtiņš Reisulis, apli veicot minūtē un 42,668 sekundēs. 16.vietu ieņēma un finālā iekļuva Tomass Šaicāns. 20.vietā finišēja Uldis Freibergs, kuram bija jāpiedalās "pēdējās cerības" braucienā.

Tikmēr B grupā ātrākais bija spānis Fransisko Garsija ar laiku minūte un 40,510 sekundes. Kārlis Alberts Reišulis viņam piekāpās 1,485 sekundes un bija otrais. Devītais finišēja Roberts Lūsis, arī iekļūstot finālā.

Pēdējās cerības braucienā Freibergs finišēja pirmais, arī iekļūstot finālā.

Sacensību pirmajā braucienā pirmais finišēja nīderlandietis Ivano van Erps, kurš par 7,920 sekundēm apsteidza tautieti Kasu Falku un par 14,934 sekundēm - Jāni Reišuli.

Kārlis Reišulis finišēja piektais 40 sportistu konkurencē (+29,625), 13. bija Lūsis, 20. - Freibergs, 28. - Šaicāns.

Otrajā braucienā uzvarēja Jānis Reišulis, par 6,995 sekundēm apsteidzot van Erpu un par 19,521 sekundi - Falku.

13. finišēja Lūsis, 16. - Kārlis Reišulis, 18. - Šaicāns un 21. - Freibergs.

Par čempionu ar 47 punktiem kļuva van Erps, sudrabu ar 45 punktiem izcīnīja Jānis Reišulis, bronzu ar 42 punktiem - Falks.

12.vietu ar 21 punktu ieņēma Kārlis Reišulis, tūlīt aiz viņa ar 16 punktiem ierindojās Lūsis, Šaicāns ar trim punktiem ieņēma 20.vietu, bet Freibergs ar vienu punktu - 23.vietu.

85 kubikcentimetru klasē kvalifikācijas braucienā A grupā 17.vietu ieņēma Raivo Laicāns, 23. - Ričards Alens Gaļcins un 25. - Ralfs Spila.

B grupā devītais bija Emīls Solovjevs un 20. - Alberts Knapsis.

Pēdējās cerības braucienā trešais finišēja Gaļcins, iekļūstot finālā, bet fināls secen gāja 12.vietā finišējušajam Knapsim un 28.vietā braucienu beigušajam Spilam.

Sacensībās pirmajā braucienā Solovjevs ieņēma 18.vietu, Gaļcins - 25.vietu, bet Laicāns - 34.vietu, kamēr uzvaru svinēja nīderlandietis Gijans Donsens.

Arī otrajā braucienā uzvarēja Donsens. 22.vietā ierindojās Laicāns, bet 29. un 30.vietā - attiecīgi Solovjevs un Gaļcins.

Par čempionu ar 50 punktiem kļuva Donsens, sudraba medaļu ar 44 punktiem izcīnīja čehs Viteslavs Mareks, bronzu ar 40 punktiem - Beļģijas sportists Jarne Bērfūts.

Solovjevs ar trim punktiem ieņēma 25.vietu, bet bez punktiem palika Laicāns un Gaļcins, kuri ierindojās attiecīgi 28. un 33.vietā.

Tikmēr 65 kubikcentimetru klasē Jēkabs Hudolejs Pasaules kausa sacensībās kvalifikācijas A grupā ierindojās sestajā vietā, bet Denijs Bogdanovs finišēja 24.vietā.

B grupā septītais bija Toms Dankerts, devītais - Rainers Grasis un 14. - Artūrs Vinters.

Pēdējās cerības braucienā Bogdanovs finišēja septītais, finālā neiekļūstot.

Sacensību pirmajā braucienā Hudolejs ierindojās piektajā vietā, uzvarētājam igaunim Lukasam Leokam zaudējot minūti un 11,296 sekundes. Vinters un Grasis ieņēma attiecīgi 26. un 27.vietā, bet Dankerts ieņēma 37.vietu.

Otrajā braucienā 13.vietu ieņēma Dankerts, 20.vietu - Grasis, 31.vietu - Vinters un 32.vietu - Hudolejs.

Uzvaru braucienā izcīnīja Leoks, kurš ar 50 punktiem kļuva arī par Pasaules kausa ieguvēju.

Sudrabu ar 36 punktiem nopelnīja austrietis Rikardo Bauers, bronzu ar 33 punktiem - Bauera tautietis Morics Ernekers.

Labākais no Latvijas sportistiem ar izcīnītiem 16 punktiem bija Hudolejs, kurš ierindojās desmitajā vietā. Dankerts ar astoņiem punktiem finišēja 20.vietā, Grasis ar vienu punktu - 27.vietā, bet Vinters bez punktiem ieņēma 34.vietu.