Rīgā +19 °C
Piektdiena, 13. septembris
Iza, Izabella

Noriss ar uzvaru Nīderlandes Grand Prix tiek pie otrā panākuma F-1 karjerā

"McLaren" komandas pilots Lando Noriss svētdien bija ātrākais Pirmās formulas (F-1) Nīderlandes "Grand Prix" sacīkstē, izcīnot pirmo vietu otro reizi karjerā.

Noriss, kurš sacīksti sāka no pirmās pozīcijas, ievadā nespēja nosargāt līderpozīciju, pirmajā vietā izvirzoties nīderlandietim Maksam Verstapenam ("Red Bull"), taču 18.aplī "McLaren" pilots atkal pakāpās uz pirmo vietu.

Jau pēc 40 apļiem Norisa pārsvars bija pieaudzis līdz desmit sekundēm, bet finišā viņš pārspēja Verstapenu par 22,896 sekundēm, neļaujot Nīderlandes pārstāvim uzvarēt Zandvortas trasē ceturto gadu pēc kārtas.

Trešo vietu ieņēma "Ferrari" pilots Šarls Leklērs, kuram ceturtajā pozīcijā sekoja Oskars Piastri ("McLaren"), bet piektais bija Karloss Sainss ("Ferrari").

Sestais finišēja Serhio Peress ("Red Bull"), septīto vietu izcīnīja Džordžs Rasels ("Mercedes"), astotajā pozīcijā ierindojās Luiss Hamiltons ("Mercedes"), kamēr devītais un desmitais finišēja attiecīgi Pjērs Gaslī ("Alpine") un Fernando Alonso ("Aston Martin").

Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis ar 295 punktiem ir Verstapens, otro vietu ar 225 punktiem ieņem Noriss, trešais ar 192 punktiem ir Leklērs, kamēr ceturtajā pozīcijā ar 179 punktiem ierindojas Piastri.

Šosezon F-1 čempionātā tiks aizvadīti 24 posmi.