Rīgā +5 °C
Sestdiena, 19. oktobris
Drosma, Drosmis, Elīna

papildināta - Alonso uzvar Japānā, Hamiltona pārsvars pār Masu pieci punkti

Divkārtējais F-1 pasaules čempions Fernando Alonso no Renault komandas izcīnījis uzvaru otrajā pasaules čempionāta posmā pēc kārtas. Viņš finišēja pirmais Japānas Grand Prix izcīņā. Otrais sacīkstēs bija Roberts Kubica ar BMW-Sauber, trešais – Kimi Raikenens ar Ferrari.Pasaules čempionāta kopvērtējuma līderis Lūiss Hamiltons startēja no pirmās pozīcijas, taču pieļāva vairākas kļūdas un beigās palika bez ieskaites punktiem.

McLaren pilotam neizdevās starts, un par Raikenena izstumšanu no trases pirmajā aplī viņam tika piespriests “drive-through” sods. Otrajā aplī notika sadursme starp abiem galvenajiem čempionāta favorītiem Hamiltonu un Felipi Masu, kurā par vainīgu tika atzīts brazīlietis, bet jaunais brits sacīkstes bija spiests atsākt no beigām un finišā augstāk par 12.vietu vairs netika.Līdzīgi kā iepriekšējā F-1 čempionāta posmā Singapūrā Alonso līderu cīņās tieši neiesaistījās, taču pēc pirmajiem boksu apmeklējumiem tika līderpozīcijā, ko neviens vairs nopietni neapdraudēja.Astotajā vietā finišēja Felipe Masa. Taču divas stundas pēc sacīkšu beigām tiesneši nolēma piespriest 25 sekunžu sodu Toro Rosso pilotam, sestās vietas ieguvējam Sebastjenam Burdē. Tas nolemts par viņa manevru, saduroties ar Masu 51.aplī, kad Burdē izbrauca no boksu celiņa.Līdz ar to viņš no sestās vietas noslīdēja uz desmito, ļaujot uz septīto vietu posmā pakāpties Masam. Tādējādi Hamiltona pārsvars pār Masu čempionāta kopvērtējumā sarucis līdz pieciem punktiem.Savukārt Raikenens nu zaudējis arī teorētiskais izredzes nosargāt pasaules čempiona titulu.Atlikušie divi F-1 čempionāta posmā notiks 19.oktobrī Ķīnā un 2.novembrī Brazīlija.

Bļugers gūst vārtus un izkaujas ar Balinski uzvarā

Latvijas uzbrucējs Teodors Bļugers ceturtdien guva vārtus Nacionālās hokeja līgas (NHL) mačā, kurā viņa un Latvijas vārtsarga Artūra Šilova pārstāvētā Vankūveras Canucks komanda izcīnīja uzvaru. T...