Rīgā +5 °C
Piektdiena, 18. oktobris
Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

papildināta - Valensijā triumfē Rubenss Barikello

Formula-1 pasaules čempionāta 11.posmā Eiropas Grand Prix izcīņā Valensijas trasē uzvaru izcīnījis pieredzējušais Brawn komandas pilots Rubenss Barikello. Šī viņam bija desmitā uzvara karjerā un pirmā kopš 2004.gada.Barikello pasaules čempionāta kopvertējumā pakāpās uz otro vietu. Līderpozīcijas saglabā Džensons Batons (Brawn).

Otrais Valensijas posmā finišēja pasaules čempions Lūiss Hamiltons.

Startā abas McLaren mašīnas un Barikello saglabāja vadošās pozīcijas, bet uz ceturto vietu no sestās izdevās pakāpties Raikenenam. Savukārt lielākais neveiksminieks bija Batons, kurš no piektās vietas atkrita uz astoto un pēc tam arī devīto.

Pirmo pitstopu apmklējumu reizē neveiksmi piedzīvoja piektajā pozīcijā braukušais Sebastjans Fetels. Degvielas padeves kļūmes dēļ viņš bija spiests atgriezties boksos vēlreiz un atkrita uz otrā desmita vidu, bet dažus apļus vēlāk ar sabojātu dzinēju bija spiests izstāties, krietni mazinot cerības pacīnīties par čempiona titulu. Kopvērtējumā pirms šī posma viņš bija trešajā vietā.

Kad visi vadošie braucēji bija pirmo reizi iebraukuši boksos, Barikello bija pakāpies jau uz otro vietu. Ilgu laiku Hamiltona pārsvars pār viņu saglabājās aptuveni četru sekunžu robežās. Trešais brauca Kovalainens, tālāk Raikenens, Rosbergs, Alonso un Vēbers.

Samērā vienmuļi aizritējušajām sacīkstēm asumu piedeva McLaren mehāniķu paviršība, apkalpojot Hamiltonu otrā pitstopa laikā 20 apļus līdz beigām. Viņi nebija laikus sagatavojuši nomaiņai vienu no riepām, un šī iemesla dēļ čempions zaudēja aptuveni piecas sekundes, kam varēja būt izšķiroša nozīme cīņā ar Barikello par uzvaru.

Tā arī notika. Brazīlietis turpināja braukt nevainojami, pēc otrā boksu apmeklējuma kļuva par līderi un Hamiltonu apsteidza par sešām sekundēm. Aiz viņiem brauca Raikenens, Kovalainens, Rosbergs un Alonso. Vadošie braucēji bija pietiekami izretojušies, un īstas cīņas par kādu no pozīcijām pēdējos 10 apļos vairs nebija.

Pieticīgus rezultātus sasniedza arī abi līdzšinējie čempionāta līderu trio braucēji. Džensons Batons punktu summu papildināja tikai ar diviem, bet Marks Vēbers palika devītais un zaudēja otro vietu kopvērtējumā Barikello.

Felipes Masas aizvietotājs Ferrari komandā Luka Badoers ierindojās tikai 17.vietā, bet Romēns Grožāns, kurš debitēja Renault mašīnā, finišēja 15.pozīcijā.

(papildināta ar rezultātiem un kopvērtējumu)