BMX EČ noslēdzošajā dienā Latvijai viena godalga un pieci finālisti

Svētdien Itālijas pilsētā Veronā noslēdzies UEC BMX Eiropas čempionāts. Lietus aizturētās sacensībās, godalgu Latvijai izcīnīja “BMX Mārupe/ MNSS” B11 grupas sportists Gustavs Ģigulis. Lielajā finālā bez viņa iekļuva vēl četri mūsu valsts pārstāvji, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Sacensību gaitu ļoti nopietni ietekmēja lietus. Pirms fināliem trases stāvokļa sacensības tika apturētās. Laika apstākļiem uzlabojoties, uzvarētāji gan tika noskaidroti kā plānots, pēc fināla rezultātiem. Ļoti lielajā konkurencē līdz fināliem aizcīnījās pieci mūsu valsts sportisti.

Vienīgo godalgu Latvijai atnesa B11 grupā startējošais “BMX Mārupes/ Mārupes NSS” sportists Gustavs Ģigulis. Viņa ceļš līdz finālam bija ļoti pārliecinošs – četras uzvaras un divas otrās vietas. Gustavs uzvarēja arī pusfinālā. Lielajā finālā pēc vērā ņemamas pauzes, mārupietis spraigā cīņā izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vien Nīderlandes sportistam Semam Van Dijkenam. Lielajā finālā šajā grupā iekļuva arī Roberts Spirģis, finišējot septītajā vietā.

Divas ceturtās vietas izcīnīja “Mītavas kumeļi/ Jelgavas BJSS” sportistes. G14 grupā pēc četrām uzvarām līdz finālam, izšķirošajā braucienā ceturtā finišēja Melānija Čudare, kamēr cita trenera Ulda Balbeka audzēkne Evelīna Līkuma to pašu paveica G12 grupā. Tāpat jāizceļ “Tālava/VSS” pārstāves Annas Pedraudzes sniegums G13 grupā. Trenera Olafa Lakuča audzēkne iekļuva lielajā finālā un tajā izcīnīja sesto vietu.

Soli no lielā finālā palika Patriks Krauklis (9. vieta B14 grupā) un Elza Kauce (9. vieta G14 grupā), Māris Lonskis (9. vieta B12 grupā) un Niks Rožukalns (9. vieta M17 – 24 grupā).