Frūms pirmo reizi triumfē Giro d'Italia velobraucienā, Neilands sacensības noslēdz 73.vietā

Britu riteņbraucējs Kristofers Frūms svētdien pirmo reizi karjerā triumfēja prestižajā Giro d'Italia velobraucienā, bet Latvijas sportists Krists Neilands sacīkstes pabeidza kopvērtējuma 73. vietā. Pēdējā 115 kilometru garajā posmā 23 gadus vecais Latvijas pārstāvis Neilands no Israel Cycling Academy komandas veica izrāvienu 57 kilometrus pirms finiša, bet nedaudz vēlāk viņš tika panākts, posmu latvietim noslēdzot 94. vietā.

Lai arī līdz finišam sekoja vēl vairāki izrāvieni, tomēr uzvarētāja liktenis noskaidrojās grupas finiša spurtā. Tajā līderpozīcijās izvirzījās itālis Elia Viviani no Quick-Step Floors komandas, kuru gan līdz finišam panāca un apsteidza īrs Sems Benets BORA - hansgrohe. Trijnieku tikmēr noslēdza Žans Pjērs Drūkers no BMC.

Tikmēr Frūms pēdējā posmā palika 145. vietā, taču droši nosargāja uzvaru kopvērtējumā.

Frūms karjeras laikā četras reizes triumfējis Tour de France velobraucienā, palikdams nepārspēts iepriekšējos trīs gadus. Pērn viņš pirmo reizi karjerā triumfēja arī Vuelta a Espana kopvērtējumā, līdz ar to tagad viņš ir visu trīs lielo daudzdienu velobraucienu aktuālais čempions.

Kopvērtējumā Frūms tuvāko sekotāju nīderlandieti Tomu Dumulēnu no Sunweb pārspēja par 46 sekundēm, kamēr trešais palika Astana komandu pārstāvošais kolumbietis Migels Anhels Lopess, kurš atpalika par četrām minūtēm un 57 sekundēm.

Neilands velobraucienu noslēdza kopvērtējuma 73. vietā starp 175 tūri uzsākušajiem riteņbraucējiem. Visu posmu laikā Neilands trīs reizes ierindojās labāko 40 skaitā.

Frūmam Neilands zaudēja trīs stundas, 28 minūtes un 13 sekundes.