Skujiņam 26.vieta leģendārajā Lježas - Bastoņas - Lježas velobraucienā

Latvijas šosejas riteņbraucējs Toms Skujiņš no profesionālās komandas Trek-Segafredo svētdien Beļģijā izcīnīja 26.vietu Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) Pasaules tūrē iekļautajā Lježas - Bastoņas - Lježas velobraucienā.

Šajā velobraucienā riteņbraucējiem bija jāveic 256 kilometri ar vairākiem kāpumiem, no kuriem lielāka daļa bija distances otrajā daļā. 20 kilometrus pirms finiša no līderu grupas atrāvās "Astana" komandas dāņu riteņbraucējs Jākobs Fuglsangs, kurš svinēja solo uzvaru, finišēdams pēc sešām stundām 37 minūtēm un 37 sekundēm.

Pārējās divas vietas uz goda pjedestāla aizņēma "BORA - hansgrohe" riteņbraucēji - itālis Davide Formolo uzvarētājam zaudēja 17 sekundes, bet vācietis Maksimiliāns Šahmans bija 57 sekundes lēnāks.

Skujiņš finišēja divas minūtes un deviņas sekundes aiz uzvarētāja, kas latvietim deva 26.vietu un 20 UCI punktus. Carnikavietis šajās sacensībās bija labākais savā komandā.

Lježas - Bastoņas - Lježas velobrauciens norisinājās 105.reizi vēsturē.

Savukārt Māris Bogdanovičs no kontinentālās komandas "Interpro Cycling Academy" svētdien finišēja 69.vietā Francijā notiekošā daudzdienu velobrauciena "Le Tour de Bretagne Cycliste" (UCI kat.2.2) ceturtajā posmā.

Kopvērtējuma līderpozīcijā pēc šī posma ir francūzis Lorenso Manzēns no "Vital Concept - B&B Hotels" komandas, bet Bogdanovičs viņam zaudē četras minūtes un 59 sekundes, kas dod 97.vietu.

Šo velobraucienu sāka arī Bogdanoviča komandas biedrs Aleksejs Saramotins, kurš gan kritiena dēļ otro posmu nepabeidza.

Velobrauciens septiņu posmu garumā noslēgsies 1.maijā.

Tikmēr Viesturs Lukševics no kontinentālā līmeņa vienības "Amore&Vita-Prodir" svētdien Itālijā ieņēma 36.vietu vienas dienas sacensībās "Giro dell'Appennino" (UCI kat.1.1), kamēr viņa komandas biedrs Ēriks Toms Gavars nefinišēja.