Treimaņa audzēkņi Kibare un Langmanis turpina gūt uzvaras Eiropas kausā BMX

Latvijas titulētā BMX sportista, šobrīd trenera Edžus Treimaņa audzēkņi no BMX Rīga/ RRS izcīnīja divas uzvaras UEC Eiropas kausa BMX riteņbraukšanā astotā posma sacensībās Vācijas pilsētā Štutgartē. B15 – 16 grupā triumfs Edgaram Langmanim, kamēr šajā pat vecumā meitenēm otro dienu pēc kārtas nepārspēta palika Paula Kibare. Bērnu un amatieru grupās latviešiem vēl trīs godalgas, vēsta Latvijas Riteņbraukšanas federācija.

Latvijas un daudzu citu valstu BMX sportisti no visas Eiropas un atsevišķām citu pasaules reģionu valstīm svētdien Vācijas pilsētas Štutgartes trasē aizvadīja UEC Eiropas kausa astoto no kopumā 12 posmiem. Turpinot šosezon iesākto, mūsu braucēji sevi lieliski parādīja jauniešu, bērnu un amatieru sacensībās.

Lieliski panākumi trenerim Edžum Treimanim ar saviem audzēkņiem. Neuzvarot tikai divos no septiņiem braucieniem, triumfu izcīnīja B15 – 16 grupā startējošais “BMX Rīga/ RRS” pārstāvis Edgars Langmanis. Edgaram šī bija jau trešā uzvara pēdējos četros posmos. Otro dienu pēc kārtas uzvaru G15 – 16 grupā meitenēm svinēja Edžus Treimaņa audzēkne Paula Kibare (“BMX Rīga/ RRS”).

Lieliski panākumi vēl citiem latviešiem. Ģirts Jonkus arī šajā posmā uzvarēja krūzeru 30 – 44 grupā. Jelgavniekam uzvaras visos dienas braucienos. B12 grupā “BMX Rīga/ RRS” braucējs Ralfs Ratnieks iekļuva lielajā finālā, kur izcīnīja augsto ceturto vietu. Vakar izcīnījusi otro vietu, astotajā posmā, svētdien rīdziniece Sofija Elizabete Zeica lielajā finālā ieguva trešo vietu, kāpjot uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Uzreiz divi latvieši lielajā finālā iekļuva B10 grupā. Marks Švalkovskis spraigā konkurencē izcīnīja otro vietu, kamēr viņa kluba biedrs no “BMX Rīga/ RRS” Marko Daude bija piektais ātrākais. Ļoti ātrs Štutgartē bija arī Jāņa Lapsiņa audzēknis no “BMX Rīga/ RRS” Alens Kupčāns, kurš B9 grupā finālā bija ceturtais.

Eiropas kausa 9. un 10. posms norisināsies jūnija pirmās nedēļas nogalē Nīderlandes pilsētā Kampenā, bet sezona tiks noslēgta 25. un 26. jūnijā Valmierā.