Austrālijas tenisistes pirmo reizi kopš 1993. gada sasniedz Federāciju kausa finālu

Austrālijas sieviešu tenisa izlase svētdien Brisbenā sasniedza Federāciju kausa Pasaules grupas finālu, tituldivcīņā iekļūstot pirmo reizi kopš 1993. gada.

Fināla ceļazīmes liktenis tika izšķirts dubultspēlē, kurā austrālietes Ešlija Bārtija un Samanta Stosura ar 7-5, 3-6, 6-2 pārspēja baltkrievietes Viktoriju Azarenku un Arinu Sabaļenku, duelī nodrošinot uzvaru ar 3-2.

Federāciju kausa duelis tika ievadīts sestdien, kad WTA ranga desmitais numurs Sabaļenka ar 7-5, 5-7, 6-3 pārspēja Stosuru (WTA 77.), bet planētas devītā rakete Bārtija ar 7-6 (7:2), 6-3 pieveica Azarenku (WTA 61.).

Svētdien savā starpā tikās abu valstu pirmās raketes, šajā mačā virsroku ar 6-2, 6-2 gūstot austrālietei Bārtija. Savukārt otrā duelī Azarenka ar 6-1, 6-1 sagrāva Stosuru, panākot izšķirošo dueli.

Austrālija Federāciju kausā triumfējusi septiņas reizes, bet pēdējo reizi tas notika tālajā 1974.gadā.

Austrālija finālā tiksies ar Rumāniju vai Franciju, kuras pēc pirmās dienas cīnās neizšķirti 1-1.

Pērn par čempionēm tika kronētas čehietes, kuras finālā ar 3-0 pārspēja amerikānietes.

Jau ziņots, ka Latvija šajā nedēļas nogalē pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā ar 1-3 piekāpās Vācijai.