Gulbis apstājas Monreālas ATP Masters turnīra kvalifikācijas pirmajā kārtā

Latvijas vīriešu tenisa pirmā rakete Ernests Gulbis sestdien Monreālas ATP Masters 1000 sērijas kvalifikācijas pirmajā kārtā ar rezultātu 6-7 (4:7), 2-6 zaudēja Bernardam Tomičam.

Gulbis ATP rangā ieņem 129.vietu, bet viņa pretinieks atrodams 96.pozīcijā un kvalifikācijā izlikts ar 14.numuru.

Ciešot zaudējumu kvalifikācijas pirmajā kārtā, Gulbis palika bez ATP ranga punktiem.

Gulbis pirmajā setā neizmantoja sešas breikbumbas, neiegūdams viena geima pārsvaru. Visos geimos uzvarēja servētēji un mačs turpinājās taibreikā, kurā latvietis nonāca iedzinējos ar 1:4 un cieta zaudējumu 4:7. Otrajā setā Latvijas pirmā rakete tika divreiz nobreikots un cieta neveiksmi ar 2-6.

Gulbis šajā mačā realizēja 12 netveramās serves un pieļāva 12 dubultkļūdas, kamēr pretiniekam bija seši eisi un divas dubultkļūdas.

Abi tenisisti 2012.gadā tikās Barselonas turnīra pirmajā kārtā, kur divos setos pārāks bija Tomičs.

Gulbis šonedēļ pārtrauca septiņu zaudējumu sēriju, iekļūstot Loskabosas ATP World Tour 250 sērijas turnīra otrajā kārtā, kurā gan tika ciesta neveiksme.

Gulbis pirmdien atjaunotajā ATP rangā pakāpās par vienu pozīciju, ieņemdams 129.vietu. Latvijas vadošais vīriešu tenisists aizvada neveiksmīgu sezonu, jo viņš 30 vienspēļu mačos izcīnījis tikai septiņas uzvaras, turklāt viņam bija septiņu zaudējumu sērija un vēl vienā no pēdējiem mačiem viņš izstājās.

Vislabāk Gulbim šogad veicās Indijā notikušajā Mahārāštras ATP World Tour 250 sacensībās, kur izdevās aizkļūt līdz ceturtdaļfinālam. Tiesa, šis bija pirmais šī gada turnīrs, un kopš tā Latvijas tenisistam ne reizi nav izdevies tikt tālāk par otro kārtu.

Gulbis Coupe Rogers turnīrā spēlējis 11 reizes, divreiz sasniedzot ceturtdaļfinālu, bet pēdējās trīs reizes viņš zaudējis jau pirmajā mačā.