Uz iespēju ievērojami uzlabot savas pozīcijas tenisa elitē sezonas pēdējā Grand Slam turnīrā Ņujorkā cer vadošās Latvijas tenisistes. Kopš vasaras sākuma divas spēles pēc kārtas vienspēlēs nav izdevies uzvarēt Aļonai Ostapenko, un Latvijas pirmā rakete rangā noslīdējusi uz 27. pozīciju. Tikmēr Anastasijai Sevastovai pamazām sarūk iespējas piedalīties augstākā līmeņa sacensībās ar aizsargāto rangu pēc savainojuma, bet Darja Semeņistaja apņēmīgi iesākusi kārtējo mēģinājumu pirmo reizi kvalificēties Grand Slam pamatturnīram. Vienspēļu turnīrs sāksies svētdien, 24. augustā.
Apgriezti proporcionāli bijuši Ostapenko sasniegumi pēdējos četros Grand Slam. Pirms gada Ņujorkā viņa kopā ar ukrainieti Ludmilu Kičenoku izcīnīja savu pirmo šādas raudzes dubultspēļu titulu, bet vienspēlē izstājās jau pirmajā kārtā. Līdzīgi bija arī šogad Melburnā un Londonā, kur rīdziniece vienspēlēs zaudēja jau pirmajā kārtā, bet dubultspēlē jau ar citu pārinieci Suveju Hsī sasniedza finālu. Tikmēr vasaras sākumā Parīzē vienspēlēs sasniegta trešā kārta, bet dubultspēlēs turnīrs neizdevās. Pērnie sasniegumi Ņujorkā nozīmē arī to, ka pēc turnīra Aļonai jāaizstāv daudz dubultspēļu punktu, bet tikai 10 punktu dzisīs vienspēlēs. Sasniedzot vismaz trešo kārtu vienspēlēs šogad, viņai ir laba iespēja ievērojami uzlabot savu pozīciju pasaules rangā. Līdz šim labākais sasniegums Ņujorkas Grand Slam vienspēlēs viņai bijis 2023. gadā sasniegtais ceturtdaļfināls, kurā ar 0-6, 2-6 zaudēts nākamajai turnīra čempionei Korijai Gofai no ASV.
Vēsturiski veiksmīgāko Grand Slam tieši Amerikā aizvadījusi liepājniece Sevastova, jo viņa no 2016. līdz 2018. gadam trīs reizes pēc kārtas tajā sasniedza vismaz ceturtdaļfinālu. Pēdējā no šiem turnīriem Anastasija tika arī pusfinālā, kur ar 3-6, 0-6 piekāpās slavenajai Serēnai Viljamsai. Pēdējos divus turnīrus Ņujorkā 36 gadus vecā sportiste izlaida vispirms bērniņa gaidību, bet pēc tam – krustenisko saišu plīsuma dēļ. Izlaižot vismaz sezonu, tenisistes 12 turnīriem var pieteikties ar aizsargāto rangu, un Sevastova līdz šim izmantojusi jau astoņas iespējas. Ar šajā nogrieznī nopelnītajiem punktiem pieticis, lai pakāptos uz ranga trešo simtu, bet tikšanai elitē lieti noderētu vismaz pāris pārvarētu kārtu Grand Slam turnīra līmenī.
Neatlaidīgi Grand Slam pamatturnīru cenšas sasniegt Darja Semeņistaja (116. pasaules rangā), kura Ņujorkā jau 11. reizi piedalās prestižāko turnīru kvalifikācijā. Pirmajā no trim kārtām viņa atspēlējās un ar 2-6, 6-2, 7-5 pieveica spānieti Andreu Lasaro (243.). Agrā piektdienas rītā viņai bija paredzēta spēle pret austrālieti Lizeti Kabreru (206.).

