Nadals iesoļo Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālā

Spāņu tenisists Rafaels Nadals otrdien sasniedza sezonas pirmā Grand Slam turnīra - Austrālijas atklātā čempionāta - pusfinālu. Pasaules otrais numurs Nadals savā ceturtdaļfināla cīņā ar rezultātu 6-3, 6-3, 6-2 pārliecinoši uzvarēja amerikāni Frensisu Tiafo, kurš ATP rangā atrodas 39. vietā. Šajā turnīrā Nadals nav zaudējis nevienā setā.

Kopumā savas karjeras laikā Nadals iekļuvis jau 30 Grand Slam turnīru pusfinālos. Pieredzējušais spānis savā karjerā ieguvis 17 Grand Slam titulus, bet Austrālijas atklātajā čempionātā viņš līdz šim vienīgo reizi triumfējis 2009. gadā.

Nadala pretinieks pusfinālā būs Grieķijas tenisa talants Stefans Cicips, kurš Austrālijas atklātā čempionāta pusfinālu sasniedzis pirmo reizi karjerā. Pasaules ranga 15. vietas īpašnieks otrdien ceturtdaļfināla mačā ar rezultātu 7-5, 4-6, 6-4, 7-6 (7:2) uzvarēja spāni Roverto Bautistu-Agutu, kurš ir planētas 24. numurs.

Ar 14. numuru izliktais Cicips iepriekš astotdaļfinālā parūpējās par pārsteigumu, jo viņš pieveica pagājušā gada Austrālijas atklātā čempionāta uzvarētāju Rodžeru Federeru no Šveices.

Savukārt sieviešu turnīra pusfinālu sasniegusi WTA ranga sestās vietas īpašniece Petra Kvitova no Čehijas, kura otrdien ar rezultātu 6-1, 6-4 pārliecinoši apspēlēja mājinieci Ešliju Bārtiju (WTA 15.)

Kvitovai šis ir pirmais Grand Slam turnīra pusfināls pēc zagļu uzbrukuma 2016. gada decembrī, kā rezultātā viņa guva nopietnas rokas traumas. Iepriekšējos astoņos šāda līmeņa turnīros viņa nespēja tikt tālāk par ceturtdaļfinālu.

Pusfinālā Kvitova tiksies ar neizlikto amerikānieti Danielu Rouzu Kolinsu (WTA 35.). Viņa savā ceturtdaļfināla cīņā ar 2-6, 7-5, 6-1 pārspēja krievieti Anastasiju Pavļučenkovu, kura WTA rangā atrodama 44. pozīcijā un arī turnīrā bija starp neizliktajām spēlētājām.

Zīmīgi, ka pirms šī turnīra Kolinsa vēl nekad savā karjerā nebija uzvarējusi kādā Grand Slam sacensību mačā. Vēl pirmajā setā viņa zaudēja ar 2-6 un izredzes sasniegt pusfinālu neizskatījās spožas, tomēr pēc tam spēles gaita stipri mainījās, bet izšķirošo - trešo - setu viņa sāka ar 5-0, beigās svinot uzvaru.

Pašlaik 25 gadus vecā Kolinsa ir divkārtēja Nacionālās koledžu sporta asociācijas (NCAA) čempionāta uzvarētāja. Šī Austrālijas atklātā čempionāta laikā viņa pamanījās pieveikt pasaules otro raketi Angeliku Kerberi.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā apstājās Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, kamēr Aļona Ostapenko un Ernests Gulbis cieta neveiksmes pirmajā kārtā.