Rīgā +6 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Nadals uzvar Džokoviču un iekļūst French Open pusfinālā

Spānijas tenisists Rafaels Nadals pietuvojās savam 14.Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja titulam, ceturtdaļfinālā uzvarot seno sāncensi serbu Novaku Džokoviču un iekļūstot turnīra pusfinālā.

Abām tenisa zvaigznēm kortā tiekoties 59.reizi, uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešamas četras stundas un 12 minūtes. Ar piekto numuru izsētais Nadals uzvarēja ar rezultātu 6-2, 4-6, 6-2, 7-6 (7:4).

Nadals uzvarēja, lai gan pirms spēles daudz kas liecināja par labu ar pirmo numuru izliktā Džokoviča iespējām panākt spāņa rekordu un izcīnīt 21. "Grand Slam" turnīra trofeju. Nadals turnīru Francijā aizvada ar traumu un spēle sākās vēlu vakarā, kas ir Džokovičam patīkamāks laiks. Turklāt pirms gada serbs "French Open" pusfinālā uzvarēja Nadalu un pēc tam izcīnīja čempiona titulu.

Savstarpējās spēlēs Džokovičs joprojām ir līderis ar 30 uzvarām pār Nadalu, kamēr spānis uzvarējis 29 spēlēs. Savukārt Nadalam tagad ir iespēja nostiprināt savu izcīnīto "Grand Slam" titulu rekordu. Pašlaik Nadalam ir 21 tituls, bet Džokovičam un Rodžeram Federeram ir pa 20 tituliem.

Pusfinālā Nadalam piektdien pretī stāsies Vācijas tenisists Aleksandrs Zverevs, kurš turnīrā izlikts ar trešo numuru.

Trešdien pusfinālisti tiks noskaidroti arī norvēģa Kaspera Rūda, kurš izlikts ar astoto numuru, un Holgera Runes no Dānijas duelī, kā arī ar 20.numuru turnīrā izliktā horvāta Marina Čiliča duelī ar neitrālo sportistu Andreju Rubļovu, kurš izlikts ar septīto numuru.

Sezonas otrais "Grand Slam" turnīrs - Francijas atklātais čempionāts - norisināsies līdz 5.jūnijam.