Ostapenko neizmanto piecas mačbumbas un zaudē Birmingemas ceturtdaļfinālā

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko trešdien Birmingemas WTA Premier sērijas turnīra ceturtdaļfināla mačā ar 7-6 (7:4), 5-7, 1-6 zaudēja Horvātijas tenisistei Petrai Martičai.

Ostapenko ar Martiču līdz šim tikusies vienu reizi - pērn Indianvelsā divos setos pārāka bija Horvātijas tenisiste.

Par ceturtdaļfināla sasniegšanu Ostapenko nopelnīja 100 WTA ranga punktus, turklāt viņa tikai otro reizi šosezon spēja izcīnīt divas uzvaras pēc kārtas vienā turnīrā.

Šī pāra uzvarētāja Birmingemas turnīra pusfinālā tiksies ar vācieti Jūliju Gērgesu (WTA 8.) vai Kazahstānas tenisisti Jūliju Putincevu (WTA 43.).

Ostapenko jau mača pirmajos trijos geimos spēja divreiz salauzt pretinieces servi, panākot 3-0. Arī nākamais geims latvietei padevās gana labi, un viņa visai droši panāca jau 4-0. Turpinājumā Martiča ar savu servi spēja aizspēlēties līdz 4-1, un tas vēlāk arī izrādījās par nelielu lūzuma punktu pirmajā setā, jo Ostapenko turpmākajos četros geimos zaudēja, tostarp divreiz pie savas serves, kā rezultātā Martiča seta izskaņā jau atradās vadībā ar 5-4.

Latviete pirmajā setā pieļāva deviņas dubultkļūdu, tomēr spēja panākt 6-5 savā labā, salaužot Martičas servi. Horvātiete atbildēja ar to pašu 12.geimā, bet taibreikā pārāka izrādījās Ostapenko, kura pie rezultāta 6-4, setu pabeidza ar neapturamo servi, izcīnot uzvaru pirmajā setā ar 7-6 (7:4).

Otrais sets iesākās ar Ostapenko dominanci, viņai panākot 2-0 pie Martičas serves, bet nākamajos geimos latviete neatstāja daudz izredzes horvātietei atgriezt pretinieces serves, iegūstot drošu pārsvaru 4-0. Martiča ar neatlaidīgu spēli spēja atspēlēties, panākot 5-5.

Ostapenko devītajā geimā bija pat trīs mačbumbu pārsvars, kuru gan neizdevās izmantot, turklāt Horvātijas tenisiste spēles turpinājumā panāca pārsvaru 6-5, bet jau nākamajā izspēlē izservēja seta punktu.

Trešais sets latvietei izvērtās pagalam neveiksmīgs, jo pirmajos piecos geimos Ostapenko uzvarēja tikai vienā izspēlē, paliekot iedzinējos ar 1-4. Mača turpinājumā Latvijas otrā rakete vairs nespēja uzvarēt nevienā geimā un Martiča droši pabeidza uzvarēto setu un spēli ar 6-1.

Jau ziņots, ka Ostapenko pirmdien Birmingemas turnīra vienspēļu pirmajā kārtā ar 6-0, 6-2 pārspēja vien 18 gadus veco polieti Igu Švjateku (WTA 65.), kura pirms tam pārvarēja turnīra kvalifikāciju, bet otrajā kārtā viņa ar rezultātu 6-3, 6-4 uzvarēja Lielbritānijas tenisisti Johannu Kontu, kura ir planētas 18.numurs, turklāt dzimtenē notiekošajā Birmingemas turnīrā viņai bija piešķirts septītais numurs.

Tikmēr Martiča Birmingemas turnīra pirmajā kārtā ar 6-3, 7-5 pārspēja krievieti Jekaterinu Aleksandrovu (WTA 50.), bet otrajā mačā viņa ar 6-3, 7-6 (7:4) pārspēja vēl vienu krievieti Margaritu Gasparjanu (WTA 62.).

Horvātiete karjeras laikā izcīnījusi vienu WTA titulu - šogad aprīlī izdevās būt labākajai "International" sērijas sacensībās Stambulā. Pirms tam abos vienīgajos finālos tika ciestas neveiksmes, tostarp 2018.gada jūlijā Bukarestē pret Latvijas pirmo numuru Anastasiju Sevastovu.

Ostapenko šosezon izcīnījusi deviņas uzvaras un cietusi 16 zaudējumus, bet Martiča demonstrējusi sekmīgu sniegumu, jo viņa guvusi 21 uzvaras 29 mačos, turklāt kopš aprīļa sākuma 21 mačā viņa izcīnījusi 18 uzvaras. Pa šo laiku viņa sasniedza pusfinālu Čārlstonā un ceturtdaļfinālu Madridē, turklāt tik tālu horvātiete tika arī Francijas atklātajā čempionātā.

Ostapenko Birmingemas turnīrā iepriekšējo reizi spēlēja 2016.gadā, kad aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, bet Martiča šajā turnīrā spēlējusi vienreiz, kad pagājušajā gadā viņa otrajā kārtā piekāpās rumānietei Mihaelai Buzarnesku, kura pasaules rangā ieņem 42.pozīciju.

Tāpat Latvijas otrā rakete sasniegusi arī dubultspēļu sacensību otro kārtu. Ostapenko duetā ar Kazahstānas tenisisti Gaļinu Voskobojevu pirmajā kārtā ar 6-0, 6-7 (3:7), 10:8 pārspēja rīkotāju speciālo ielūgumu saņēmušās britu sportistes Sāru Betu Greju un Īdenu Silvu.

Par iekļūšanu otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā Ostapenko saņēmusi 100 WTA dubultspēļu ranga punktus.

Birmingemas turnīrā savulaik sešas dubultspēļu trofejas izcīnīja Larisa Neilande.