Ostapenko sasniedz Lincas International pusfinālu

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko piektdien iekļuva Lincas International pusfinālā, pirmo reizi sezonā iekļūstot kādu sacensību labāko četriniekā.

Ostapenko ceturtdaļfinālā ar rezultātu 7-5, 6-1 uzvarēja Kazahstānas tenisisti Jeļenu Rjabkinu.

Latvijas tenisiste WTA rangā atrodama 72.vietā, bet viņas pretiniece ir 43.pozīcijā. Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle.

Pusfināla sasniegšana Ostapenko devusi 110 WTA ranga punktus, kas ļaus uzlabot pozīcijas reitingā.

Pusfinālā Latvijas tenisiste tiksies ar Krievijas tenisisti Jekaterinu Aleksandrovu, kura rangā atrodama 35.vietā.

Salīdzinot ar iepriekšējo maču, Ostapenko atkal saskārās ar grūtībām servē, jo pieļāva astoņas dubultkļūdas. Tiesa, gan netraucēja viņai svinēt uzvaru.

Jau ziņots, ka Lincā Ostapenko treneru kolektīvam pievienojusies slavenā Francijas tenisiste Mariona Bartoli, kura 2013.gadā triumfēja Vimbldonas čempionātā, bet rangā savulaik iekļuva pirmajā desmitniekā.

Ostapenko šis bija tikai otrais ceturtdaļfināls sezonā. Pirmo astotnieku viņa šogad sasniedza arī Birmingemas WTA Premier turnīrā.

Iepriekš turnīra pirmajā kārtā Ostapenko ar rezultātu 6-1, 6-3 uzvarēja vācieti Tamāru Korpaču (WTA 130.), bet otrajā mačā ar 7-5, 4-1 pārspēja francūzieti Alizē Kornē (57.).

Ostapenko aizvadītajā nedēļā WTA Premier turnīrā Pekinā aizkļuva līdz otrajai kārtai, bet dubultspēlēs sasniedza finālu, kurā cieta zaudējumu. Šosezon 2017.gada French Open čempiones bilance ir 20 uzvaras un 26 zaudējumi, Latvijas tenisistei aizvadot neveiksmīgu sezonu.

Ostapenko Lincā spēlējusi divas reizes un iepriekš nebija tikusi tālāk par pirmo kārtu.

Jau ziņots, ka Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova traumas dēļ atsauca dalību no Lincas turnīra.

Turnīrs Lincā notiek iekštelpās uz cietā seguma.