Rīgā +2 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Ostapenko veselības problēmu dēļ izstājas no Romas WTA turnīra

Latvijas tenisa zvaigzne Aļona Ostapenko otrdien veselības problēmu dēļ izstājās no Romas WTA Premier turnīra pirmās kārtas mača.

Pasaules ranga 27.vietas īpašniece Ostapenko ar 2-6, 4-5 zaudēja rumānietei Mihaelai Buzarnesku (WTA 29.), kad nolēma pārtraukt maču. Turnīru viņa noslēgusi ar vienu WTA ranga punktu.

Ostapenko spēle sākās neveiksmīgi, jo pretiniece viņu divas reizes pēc kārtas nobreikoja, nonākdama vadībā ar 4-0. Uzreiz pēc tam Latvijas tenisiste vienu breiku atspēlēja, tomēr pēc piektā geima viņa pieprasīja medicīnisko pārtraukumu, bet varēja atgriezties spēlē un sestajā geimā nosargāja savu servi. Tiesa, pirmā seta turpinājumā Ostapenko neradās pretargumenti Buzarnesku spēlei, ciešot neveiksmi ar 2-6.

Pirmajā setā Ostapenko serve tika lauzta trīs reizes.

Savukārt otrais sets tika aizvadīs sīvā cīņā, bet piektajā geimā Ostapenko pārliecinoši nobreikoja pretinieci. Tiesa, Latvijas tenisistes spēle joprojām bija ļoti nestabila, kā rezultātā jau uzreiz nākamajā geimā Buzarnesku breiku atspēlēja, pamanoties nezaudēt nevienā izspēlē. Turpinājumā Ostapenko bija uz viļņa un ieguva divas breikbumbas, bet abas rumāniete atspēlēja.

Tikmēr desmitajā geimā Ostapenko, rezultātam esot 4-5, iesāka servēt par palikšanu mačā, tomēr ātri vien viņa izstājās veselības likstu dēļ.

Abas tenisistes savā starpā līdz šim bija spēkojušās trīs reizes, Ostapenko svinot divas uzvaras. Pirmo maču viņas aizvadīja pērn Dohas WTA Premier turnīrā, kur otrajā kārtā pārāka bija rumāniete, bet vasarā viņas tikās Īstbornas WTA Premier trešajā kārtā, Ostapenko gūstot virsroku. Viņas šogad vēlreiz tikās Dohā, kur pirmajā kārtā uzvarēja Latvijas tenisiste.

Buzarnesku tikai pērn 30 gadu vecumā izcīnīja savu pirmo WTA titulu, triumfēdama turnīrā Sanhosē. Viņa šosezon izcīnījusi vien sešas uzvaras un piedzīvojusi 15 zaudējumus.

Ostapenko šosezon uzvarējusi septiņās no 19 cīņām. Latvijas tenisiste pēdējā laikā gan spēlējusi nesekmīgi, jo viņai visu turnīru ietvaros bija piecu zaudējumu sērija. Madridē viņa apstājās turnīra otrajā kārtā.

Ostapenko Romā spēlēja ceturto gadu pēc kārtas. Pērn viņa sasniedza labāko rezultātu un iekļuva ceturtdaļfinālā, tādējādi šajā turnīrā viņai bija jāaizstāv 190 ranga punkti.

Otrajā kārtā Buzarnesku tiksies ar vācieti Jūliju Gērgesu (WTA 18.), kura savā pirmās kārtas mačā ar 6-3, 6-4 uzvarēja taivānieti Suveju Sje (WTA 25.).

Pirms tam otrdien zaudējumu Romas turnīra pirmajā kārtā piedzīvoja Latvijas pirmā rakete Anastasija Sevastova, kura ar 6-2, 3-6, 2-6 zaudēja šveicietei Belindai Benčičai.

Jau ziņots, ka šī turnīra dubultspēļu sacensībās Sevastova sasniegusi otro kārtu, bet Ostapenko apstājās pirmajā kārtā.

Romā norisinās Premier 5 sērijas turnīrs, bet nākamnedēļ pirms Francijas atklātā čempionāta būs divas mazākas raudzes International sacensības.