Svitoļina Strasbūrā izcīna šīs sezonas otro titulu

Ukrainas tenisiste Jeļena Svitoļina sestdien Francijā Strasbūras WTA International raudzes turnīra finālā izcīnīja uzvaru, virs galvas ceļot jau otro šīs sezonas trofeju, ziņo Sieviešu tenisa asociācija (WTA).

Ranga piektais un turnīra otrais numurs Svitoļina finālā ar 6-4, 1-6, 6-2 uzvarēja Jeļenu Ribakinu no Kazahstānas (WTA 18.), kurai Strasbūrā bija piešķirts piektais numurs.

Pēc tam, kad abas tenisistes bija uzvarējušas pa vienam setam, sākās sīvākās izspēlēs. Jau trešā seta pirmajā izspēlē Svitoļinai trīsreiz bija jāaizstāv sava serve, kas izdevās veiksmīgi. Sestajā geimā ukrainiete lauza pretinieces servi un panāca 4-2, bet vēlreiz tas izdevās arī astotajā geimā, kas izrādījās pēdējais šajā duelī.

Svitoļinai šosezon šī ir jau otrā trofeja, bet karjeras laikā izdevies tikt pie 15 uzvarām finālā.

Spēles sākumu aizkavēja lietus, tomēr tenisistēm kortā nevajadzēja vairāk par divām stundām.

"Tas nebija viegli, bet apstākļi visiem ir vienādi, tāpēc jāspēj ātri pielāgoties," pēc panākuma teica Svitoļina. "Man bija svarīgi iziet kortā un demonstrēt savu spēli, jo ne par ko citu nevēlējos domāt."

Tikmēr Ribakina jau uzreiz pēc spēles bija sapratusi savas pieļautās kļūdas.

"Trešajā setā nedaudz pasteidzos. Dažas izspēles zaudējumu ļoti ātri," dažas no kļūdām uzskaitīja Ribakina. "Varu servēt labāk, kā arī lēmumus varēju pieņemt citādus."

"Aukstuma dēļ šodien bija grūti spēlēt. Apstākļi gan abām bija vienādi, tāpēc cīnījāmies un centāmies demonstrēt savu labāko tenisu."

Svitoļina pēc šī turnīra dosies uz Parīzi, kur plāno piedalīties Francijas atklātajā čempionātā.

Strasbūras turnīra ceturtdaļfinālu sasniedza arī Aļona Ostapenko, taču ar rezultātu 6-7 (2:7), 6-7 (4:7) zaudēja japānietei Nao Hibino, kura reitingā ir 84.pozīcijā.

Strasbūras WTA International sērijas turnīrs norisinājās uz sarkanā māla seguma un tās tenisistēm bija pēdējās sacensības pirms Francijas atklātā čempionāta.