Trešdiena, 26. jūnijs
Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis, Ingūna

Caunei 16.vieta Eiropas čempionāta 5000 metru skrējienā

Latvijas sportiste Agate Caune piektdien Romā Eiropas čempionāta vieglatlētikā finišēja 16.vietā 5000 metru skrējienā.

Finiša taisnē uzvaru nodrošināja itāliete Nadja Batokleti, kura ar 14 minūtēm un 35,29 sekundēm laboja čempionāta rekordu. Otrās vietas ieguvēja norvēģiete Karulīne Grevdāla finišēja 3,33 sekundes vēlāk.

Ar jaunu Spānijas rekordu (14:44,04) trešo vietu izcīnīja spāniete Marta Garsija, kura par 0,42 sekundēm pārspēja nīderlandieti Maurēni Kosteri. Nacionālo rekordu laboja arī piektajā vietā finišējusī somiete Natālija Blomkvista (14:44,72).

Caune finišēja 15 minūtēs un 28,04 sekundēs. Skrējiena sākumā Caune bija grupas vidusdaļā, bet, tuvojoties pusdistancei, viņa nenoturējās vadošajā grupā un skrēja aiz tās.

Pirms čempionāta ar šosezon sasniegto rezultātu 15 minūtes un 18,54 sekundes Caune Eiropas rangā ieņēma piekto vietu. 19 gadus vecā valmieriete bija jaunākā šo sacensību dalībniece un no visām 22 skrējējām viņai līdz šim bija devītais labākais personīgais rekords (15:00,48).

Sezonas līdere, Eiropas rekordiste ir nīderlandiete Sifana Hasana, kura gan šoreiz nestartēja.

Latviju Eiropas čempionātā vieglatlētikā pārstāvēs 12 sportisti desmit disciplīnās.

Eiropas čempionāts Romā norisināsies no 7.līdz 12.jūnijam.