Leģendārais somu šķēpmetējs Pitkemeki liek punktu savai karjerai

Leģendārais somu šķēpmetējs Tero Pitkemeki nolēmis likt punktu savai karjerai, paziņoja 36 gadus vecais vieglatlēts.

Pitkemeki nav startējis kopš pagājušā gada jūnijā notikušajām Pāvo Nurmi spēlēm, kurās sarāva ceļgala krusteniskās saites savai atbalsta kājai. Tā rezultātā viņš izlaida Eiropas čempionātu, bet bija plānots, ka viņš šķēpa mešanas sektorā atgriezīsies šajā vasarā ar mērķi kvalificēties olimpiskajām spēlēm.

Tomēr savainotais ceļgals nevar izturēt treniņu slodzes, kā rezultātā Pitkemeki nolēmis likt punktu karjerai.

"Šis man ir smags process. Lai gan zināju, ka šī diena pienāks un jābūt tam gatavam, tomēr sajūtas ir depresīvas. Par laimi šķēpa mešana ir tikai sports un dzīvē ir daudz svarīgākas lietas. Kad sapratu, ka vairs nevaru būt tajā formā, kādā vēlos, man pazuda entuziasms un motivācija. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc pieņēmu šādu lēmumu," Somijas raidsabiedrībai YLE teica Pitkemeki.

Pitkemeki 2004.gadā 21 gada vecumā debitēja olimpiskajās spēlēs, kurās izcīnīja astoto vietu. Nākamajā gadā viņš šķēpu raidīja 91,53 metru tālumā, kas paliks kā viņa personīgais rekords, taču vēlāk pasaules čempionātā  Helsinkos piedzīvoja vilšanos un palika ceturtais.

Turpinājumā 2006.gadā soms izcīnīja Eiropas čempionāta sudraba medaļu, bet gadu vēlāk ar 90,33 metru tālu metienu Osakā kļuva par pasaules čempionu. Laika posmā no 2008. līdz 2015.gadam viņš izcīnīja vēl piecas medaļas, no kurām viena bija sudrabs pasaules čempionātā, bet pārējās četras bronzas - divreiz Eiropas čempionātā, kā arī pa reizei planētas meistarsacīkstēs un olimpiskajās spēlēs.

Pitkemeki karjeras laikā 90 metru atzīmi sasniedza sešas reizes. Tiesa, Aki Parviainenam piederošo Somijas rekordu, 93,09 metrus, viņam neizdevās pārspēt.