Rīgā +28 °C
Svētdiena, 25. augusts
Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna, Patriks

Andrejevs/Dūdens izcīna Eiropas U-18 čempionāta bronzu pludmales volejbolā

Ralfs Andrejevs ar Eduardu Dūdenu svētdien Gruzijas pilsētā Kahreti izcīnīja trešo vietu Eiropas U-18 čempionātā, izšķirošajā cīņā ar 2-0 (23:21, 21:18) pieveicot francūžus Keranu Divālu un Ilanu Luī, bet sieviešu sacensībās Beāte Runce/Marta Gintere ierindojās dalītā 13. vietā, vēsta Latvijas Volejbola federācija.

Grupā latvieši ar 2-0 (21:14, 21:12) pārspēja gruzīnu volejbolistus Daviti Gumberidzi un Nikolozi Chadaju, ar 2-0 (21:16, 21:16) – Lielbritānijas duetu Luiss Bantons/Beilijs Harsams, bet ar 0-2 (21:23, 19:21) piekāpās šveiciešiem Livio Frīdli un Andrīnam Kolbam (13.), grupā ierindojoties otrajā vietā.

“Play-off” turnīra pirmajā kārtā Andrejevs ar Dūdenu ar 2-0 (21:9, 21:12) sakāva gruzīnus Luku Janelidzi un Irakli Subeliani, astotdaļfinālā ar 2-0 (21:11, 21:16) pārspēja Polijas sportistus Marselu Vanatu un Tomašu Varihu, bet ceturtdaļfinālā ar 2-1 (21:17, 17:21, 15:8) – Nīderlandes pāri Toms Sonevils/Brams van der Vels.

Pusfinālā ar 0-2 (17:21, 16:21) gan nācās zaudēt itāļiem Mateo Juriski un Laurinam Zoečam.

“Aizvadījām labu čempionātu, esmu lepns ar džekiem, liels darbs ir ieguldīts un te ir tie darba augļi. Pavisam noteikti izdevās parādīt Eiropai, ka mēs varam! Labi nospēlējām uz emocijām un domāju, ka tas palīdzēja,” pirmās sajūtas pēc bronzas godalgas komentē treneris Atvars Vilde.

Sieviešu turnīrā Runce/Gintere grupā ar 2-0 (21:18, 21:16) pārspēja norvēģietes Stīni Finholtu un Katrīni Jeltnēsu, ar 0-2 (17:21, 18:21) piekāpās Austrijas pārim Lia Bergere/Lillī Hoenauere un ar 2-0 (21:16, 21:9) pārliecinoši vinnēja Anglijas pāri Alise Jagelska/Mollija Kvinna, grupā ieņemot otro vietu.

Izslēgšanas spēļu turnīrā Runce/Gintere ar 2-0 (21:13, 21:2) sagrāva serbietes Džurdžu Torbicu un Irenu Validžiču, taču ar 0-2 (18:21, 16:21) piekāpās šveicietēm Lindai Abīlai un Livijai Štolcai un ar 1-2 (21:12, 19:21, 12:15) – Beļģijas pārim Lote de Klerka/Anneline Ferflūta, izcīnot dalītu 13. vietu.

Gruzijā Andrejevs/Dūdens nopelnīja 210 pasaules ranga punktus, bet Runce/Gintere – 90 pasaules ranga punktus.