Egleskalns palīdz Olympiakos nopelnīt 30. čempionu titulu volejbolā

Grieķijas volejbola čempionātā aizvadītajā nedēļā Latvijas izlases diagonālais uzbrucējs Hermans Egleskalns kopā ar Olympiakos svinēja kluba 30. Grieķijas čempionu titulu, otrdien ziņo Latvijas Volejbola federācija (LVF).

Egleskalna pārstāvētā Pirejas "Olympiakos" jau otrdien pirms pēdējām četrām sezonas spēlēm nodrošināja Grieķijas čempionu titulu. Tas notika mājās, divu nesamierināmo pretinieku cīņā uzveicot iepriekšējā gada čempioni Atēnu "Panathinaikos" ar 3-1 (25:19, 20:25, 25:20, 25:10) un punktu šajā mačā ar sekmīgu uzbrukumu pieliekot Latvijas volejbolistam.

Egleskalns šajā cīņā kļuva par rezultatīvāko vīru laukumā, gūstot 25 punktus ar lielisku uzbrukumu efektivitāti 61%. Divi no punktiem tika gūti ar netveramām servēm, viens - blokā.

Pēc šīs uzvaras trīs neko vairs neizšķirošās cīņās Pirejas klubs zaudēja - ar 2-3 (25:23, 20:25, 25:17, 25:27, 12:15) viesos pret Saloniku PAOK, ar 0-3 (21:25, 16:25, 18:25) mājās pret šā gada vicečempioni Sirosas "Foinikas" un pirmdien ar 2-3 (25:23, 25:23, 34:36, 23:25, 7:15) izbraukumā pret "Panathinaikos".

Latvijas izlases diagonālais uzbrucējs pirmajā mačā guva 28 punktus, no kuriem divus - ar servi un četrus - blokā, otrajā viņam tika iedota atpūta, bet trešajā viņš ar 32 punktiem kļuva par spēles rezultatīvāko dalībnieku, četrus punktus sakrājot blokā un trīs - ar servi.

Trešdien Pirejas klubs aizvadīs pēdējo spēli šajā čempionātā.

Ar 47 punktiem 19 spēlēs "Olympiakos" ieņem pirmo vietu, par deviņiem punktiem apsteidzot tuvākos sekotājus.

Šveices čempionāta finālā joprojām iedzinējos ir Edvarta Buivida pārstāvētā pamatturnīra uzvarētāja "Lindaren Volley Amriswil I", kas viesos ar 3-0 (27:25, 25:18, 25:16) pieveica Ženēvas "Chenois", bet savā laukumā ar 1-3 (25:20, 16:25, 25:27, 22:25) pretiniekiem piekāpās.

Buivids pirmajā spēlē izgāja laukumā vien trešā seta nogalē un punktus neguva, bet otrajā mačā viņš pēdējos trijos nepilnos laukumā aizvadītos setos guva 12 punktus, pa vienam sakrājot ar servi un bloku.

Sērijā līdz trim uzvarām ar 2-1 vadībā izvirzījušies Ženēvas volejbolisti.

Tikmēr "Credit24" meistarlīgas finālčetrinieka turnīru neizdevās aizsniegt Latvijas vīriešu izlases galvenā trenera Avo Kēla vadītajai, kā arī Atvara Ozoliņa, Toma Švana un Kristapa Platača pārstāvētajai "Parnu", kas pēc 3-0 uzvaras mājās pār Tartu "Bigbank" viesos pretiniekiem divreiz piekāpās ar tādu pašu rezultātu, izšķirošajā spēlē svētdien zaudējot ar 0-3 (18:25, 19:25, 23:25).

Platačs šajā mačā guva desmit, Švans astoņus punktus, bet Ozoliņš, kurš spēlēja vien divus pirmos setus, guva trīs punktus.

Jau ziņots, ka pusfinālā iekļuva Jēkabpils "Lūši", kas ceturtdaļfināla sērijā ar 2-0 pārspēja "RTU Robežsardze"/"Jūrmala" volejbolistus.

Finālčetrinieka sacensības paredzētas šajā nedēļas nogalē. Pusfinālā "Lūši" tiksies ar "Saaremaa".

Austrijas čempionātā piekto vietu izcīnījusi Ingrīdas Šveigeres un Ineses Raciņas pārstāvētā "PSV VBG Salzburg", kas sērijas par 5.vietu otrajā spēlē savā laukumā ar 3-0 (25:15, 25:23, 25:14) pārspēja Klāgenfurtes "ATSC Kelag Wildcats", sērijā uzvarot ar 2-0. Latvijas izlases kandidāte Šveigere sakrāja 10 punktus uzbrukumā, dalot mača otras rezultatīvākās volejbolistes laurus. Raciņas nebija kluba pieteikumā.