Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Neaizsniedza olimpisko līmeni

Volejbolisti Tallinā finišē ar zaudējumu Francijai, gaida favorītu uzvaras.

Palīdzīgu roku Latvijas volejbolistiem Tallinā sniedza Horvātijas komanda, kas varonīgā cīņā atspēlēja divu setu deficītu un ar 3-2 pieveica mājinieci Igauniju, bet dienu vēlāk pēc zaudēta pirmā seta ar 3-1 apspēlēja Slovākiju. Šāds scenārijs ļāva latviešiem saglabāt izredzes sasniegt Eiropas čempionāta astotdaļfinālu bez olimpisko čempionu pieveikšanas. Avo Kēla vadītā komanda grupu turnīru pabeidza ar 0-3 (18:25, 14:25, 17:25) zaudējumu Francijai.

Līdzīgi kā iepriekšējā spēlē pret otru grupas favorīti Vāciju, treneri pēc varenajiem pretiniekiem ļāva izspēlēties jaunajiem volejbolistiem. Pret Franciju gan ne uz brīdi īsti neizdevās ieķerties spēlē, lai pretendētu kaut uz uzvaru setā. Francijas komandas atlētisms, uzbrukuma daudzveidība un izcilā aizsardzība bija pārāk augsta barjera arī brīžos, kad spēlē tika iemesti pieredzējušākie Latvijas izlases līderi.

Viņu pietaupītie spēki varētu būt noderīgi astotdaļfinālā, ja Latvijas komanda tajā iekļūs. Grupu turnīra pēdējā dienā jāpaļaujas uz Vācijas uzvaru pār Slovākiju un Francijas panākumu pret Igauniju. Abas ir izteiktas favorītes šajos dueļos.

Labvēlīgu iznākumu gadījumos komandai piektdien būs jāmēro ceļš uz Čehijas pilsētu Ostravu, lai tiktos ar B grupas uzvarētāju Itāliju.