Rīgā +3 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

RVS volejbolistes CEV Izaicinājuma kausā debijā atņem vienu setu favorītēm no Ungārijas

Rīgas Volejbola skolas (RVS) komanda trešdien CEV Izaicinājuma kausā volejbolā sievietēm debitēja ar zaudējumu četros setos.

Rīdzinieces ar rezultātu 1-3 (25:21, 9:25, 15:25, 22:25) piekāpās Ungārijas vienībai Bēkēščabas "Roplabda".

Viešņas tiek uzskatītas par pāra neapšaubāmām favorītēm, taču spēles ievads par to neliecināja. Latvietes jau sākumā panāca 5:0 un turējās vadībā visu pirmo setu, kuru uzvarēja ar 25:21.

Otrā seta ievadā jau pretinieces ieguva vadību, bet turpinājumā guva desmit punktus pēc kārtas, kas ļāva panākt 19:5 un vēlāk setu uzvarēt ar graujošu 25:9. Trešajā setā rīdziniecēm padevās laba galotne, taču vairāki atspēlēti punkti neglāba no zaudējuma 15:25.

Ceturto setu RVS iesāka pārliecinošāk nekā iepriekšējos divus un panāca vadību 6:1. Turpinājumā "Roplabda" pakāpeniski atspēlējās un seta vidū izlīdzināja rezultātu. Seta otrajā pusē latvietes panāca piecu punktu pārsvaru - 21:16, taču izsēja pārsvaru un ungārietes setu uzvarēja ar 25:22 un noslēdza dueli.

Atbildes spēle notiks 18.decembrī viesos, uzvarētājiem divu maču summā iekļūstot nākamajā kārtā.

Iepriekšējo reizi kādā no trijām Eiropas kausu izcīņām Latvijas sieviešu komanda Rīgas "Spēks-R" startēja pirms 16 gadiem, otra spēcīgākā "Top Teams" kausa izcīņas kvalifikācijas kārtā Rīgā paliekot trešajā vietā četru komandu grupā un nākamajai kārtai nekvalificējoties.

Andreja Odinokova un Pāvela Seļivanova vadītā komanda pirms diviem gadiem uzvarēja Nacionālajā līgā, iepriekšējā sezonā tika izcīnītas zelta medaļas Latvijas čempionātā un trešā vieta Baltijas volejbola līgā. Šogad tiek sperts nākamais solis - komanda startēs CEV Izaicinājuma kausā, kas ir trešais spēcīgākais sieviešu klubu volejbola turnīrs Eiropā.

Sacensībās kopā piedalīsies 36 sieviešu volejbola klubi no visas Eiropas.

RVS pretiniece iepriekšējā sezonā startēja spēcīgākajā turnīrā Eiropā - Čempionu līgā, pēc izkrišanas no tā CEV kausā aizkļūstot līdz pusfinālam. Šogad Ungārijas komanda pieņēmusi lēmumu startēt nedaudz zemākā līmenī.