Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Bendika sāk ar cerīgu pieteikumu, atbalsta pagaidām nav

Nevainojama šaušana un vieta labāko piecpadsmitniekā.

Latvijas labākā biatloniste Baiba Bendika Pasaules kausa (PK) izcīņas pirmā posma sacensībās Zviedrijas pilsētā Estešundā 7,5 kilometru sprintā nekļūdījās abās šaušanas reizēs un ieņēma 14. vietu. 15 kilometru klasikā Bendika ar nopelnītām trim soda minūtēm bija 26. vietā. No Latvijas vīriešiem augstāko vietu izcīnīja Aleksandrs Patrijuks, kas 20 kilometru individuālajā distancē sasniedza 63. rezultātu.

Pirms PK sezonas sākuma Latvijas Biatlona federācijas ģenerālsekretārs Gundars Upenieks skaidroja, ka, sekmīgi startējot Bendikai un daudzsološi sevi pieteikušajai juniorei Sanitai Buliņai, Latvijai pastāv iespēja izcīnīt četras vietas sieviešu konkurencē startam Pekinas olimpiskajās spēlēs. Tādā gadījumā Bendikai sezonas garumā ir jābūt labāko trīsdesmitniekā, bet Buliņai ap 50.– 60. vietu. Baiba ar ieņemtajām vietām Estešundā arī deva vērtīgus punktus Nāciju vērtējumā, turpretī Buliņai tik labi nesekmējās. Pagājušās sezonas izskaņā Sanita PK posmā Estešundā izcīnīja 32. vietu sprintā. Šoreiz ar divām garām mērķim aizlaistām lodēm sprintā bija pieticīgā 88., bet 15 kilometru klasikā ar četrām soda minūtēm – tikai 90. vieta.

Nestartējot diskvalificētajam Andrejam Rastorgujevam, izlases vīrieši cīņā par augstām vietām neiesaistījās.