Rīgā +4 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Kamaniņu braucējs Bērziņš Vācijā Nāciju kausa sacensībās izcīna otro vietu

Latvijas kamaniņu braucējs Gints Bērziņš piektdien Vācijā Nāciju kausa sacensībās, kas kalpo kā kvalifikācija Pasaules kausa etapiem, izcīnīja otro vietu, bet divnieku sacensībās Mārtiņš Bots/Roberts Plūme ierindojās piektajā pozīcijā.

Vīru sacensībās Latviju pārstāvēja vienīgi Bērziņš, kurš uzvarētājam Dāvidam Gleiršeram no Austrijas zaudēja 0,053 sekundes. Vēl viens austrietis Reinhards Egers sava tautietim zaudēja 0,180 sekundes.

Gleiršers piektdien Oberhofā uzstādīja jaunu trases rekordu, kas tagad ir 43,111 sekunde.

Vīru konkurencē par iekļūšanu Pasaules kausa pamatsacensībās spēkojās 29 sportisti, bet pie rezultāta tika 28.

Pasaules kausa etapam, kas notiks sestdien un svētdien, kvalificējās 17 kamaniņu braucēji.

Ņemot vērā pēdējo trīs Pasaules kausa posmu rezultātus, vietu pamatsacensībās iepriekš jau nodrošināja Artūrs Dārznieks un Riks Kristens Rozītis. Kristers Aparjods potītes traumas dēļ šosezon trasē, visticamāk, vairs nebūs redzams.

Tikmēr divnieku sacensībās Bots/Plūme uzvarētājiem no Kanādas Tristanam Vokeram/Džastina Snitam zaudēja 0,501 sekundi un ierindojās piektajā vietā starp 16 ekipāžām.

Otro vietu izcīnīja vācieši Robins Geieke/Davids Gamms, kuri uzvarētājiem zaudēja 0,113 sekundes, bet bronza slovākiem Tomāšam Vavercakam/Matejam Zmijam. Slovāki iepalika 0,223 sekundes.

Pamatsacensības sasniedza 12 labāko rezultātu īpašnieki.

Brāļi Juris un Andris Šici jau iepriekš bija nodrošinājuši vietu Pasaules kausa posmā.

Tāpat piektdien Nāciju kausā dāmu konkurencē piektdien startēja arī Ulla Zirne un Elīna Ieva Vītola.

Zirne ierindojās ceturtajā vietā un uzvarētājai Samerai Birčerai no ASV zaudēja 0,290 sekundes, kamēr Vītola finišu nesasniedza un palika bez rezultāta.

Bričerai 0,139 sekundes zaudēja viņas tautiete Ešlija Farkursone, bet Hanna Proka no Austrijas trešo vietu izcīnīja ar 0,157 sekunžu deficītu.

No 30 sportistēm, kuras tika pie rezultāta, Pasaules kausa septītajam posmam kvalificējās 15 labākā laika īpašnieces.

Pamatsacensībās iepriekš sev vietu bija nodrošinājušas Elīza Tīruma un Kendija Aparjode.

Sestdien Pasaules kausa septītajā posmā sestdien gaidāmas vīru un divnieku sacensības, bet dienu vēlāk startēs sievietes.

Zināms, ka startam Oberhofā Pasaules kausa posmā pieteikušies 144 sportisti no 21 valsts. Viņu vidū ir 44 sievietes, tikpat vīriešu un 28 divvietīgās ekipāžas.

Pasaules kausa sezona norit tikai Eiropā.

Pasaules kaus sezonas turpinājumā sacensības vēl paredzētas Insbrukā, bet mēneša noslēgumā kamaniņu braucēji atgriezīsies Kēnigszē, kur norisināsies pasaules čempionāts. Sezonas fināls paredzēts februāra sākumā Sanktmoricā, kur Pasaules kausa sacensības nav notikušas kopš 2012.gada janvāra.