Stepčenko pasaules čempionātu daiļslidošanā noslēdz 23.vietā

Latvijas pārstāve Sofja Stepčenko piektdien Japānā pasaules čempionātā daiļslidošanā izvēles programmā ierindojās 24.vietā un divu slidojumu summā ieņēma 23.vietu, bet uzvaru, aizstāvot titulu, izcīnīja mājiniece Kaori Sakamoto.

Stepčenko brīvajā programmā piedzīvoja kritienu, taču ātri piecēlās un veiksmīgi pabeidza atlikušo programmas daļu. Viņas sniegums tika novērtēts ar 99,51 punktu, saņemot 52,90 punktus par tehniskajiem elementiem un 47,61 punktu par programmas komponentēm.

Ar 158,38 punktiem Stepčenko divu slidojumu summā finišēja 23.vietā.

Uzvaru brīvajā slidojumā izcīnīja Dienvidkorejas daiļslidotāja Heina Lī, kura sakrāja 147,32 punktus.

Par 1,95 punktiem mazāk saņēma mājiniece Kaori Sakamoto, bet trešā ar 139,45 punktiem bija vēl viena Dienvidkorejas sportiste Čejona Kima.

Vājāk nekā īso programmu veica igauniete Nīna Petrokina, kura izvēles programmā sasniedza rezultātu 125,49 punkti un ieņēma 12.vietu .

Sakamoto abu slidojumu summā sakrāja 224,61 punktu, svinot uzvaru.

Otrā ar 220,94 punktiem bija Lī, kura 2019./2020.gada sezonā startēja Latvijā junioru sacensībās un kurai tā ir pirmā lielo sacensību medaļa. Trešā finišēja Beļģijas daiļslidotāja Lēna Hendriksa, kura sakrāja 210,42 punktus.

Ceturto vietu ieņēma amerikāniete Izabo Levito (207,65 p.), piekto - mājiniece Mai Mihara (205,70 p.) un sesto - Kima (203,51 p.).

Petrokina summā ar 193,49 punktiem finišēja devītajā vietā.

Līderpozīcijās pēc īsās programmas bija Sakamoto, japānietei iekrājot 79,24 punktus. Otro vietu ar 73,62 punktiem ieņēma Lī, bet trešo ar 73,46 punktiem - Mihara.

Par 0,43 punktiem no labāko trijnieka atpalika Levito, bet pirmo sešinieku noslēdza Hendriksa ar 71,94 punktiem un Petrokina ar 68,00 punktiem.

Trešdien īsajā programmā 16 gadus vecā pasaules čempionāta debitante Stepčenko ar jaunu personisko rekordu 58,87 punkti ieņēma 18.vietu.

Jau ziņots, ka dejās uz ledus Latvijas pārstāvji Aurēlija Ipolito un Lūks Rasels ritma dejā ierindojās 27.pozīcijā un nekvalificējās izvēles dejai, kurā startēs 20 labākie dueti.

Saitamā notiekošajā pasaules čempionātā Latviju pārstāv arī šī gada Eiropas čempionāta piektās vietas ieguvējs Deniss Vasiļjevs.