Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Brauders par vērienīgu naudas atmazgāšanu caur Nordea informē arī somus

Investīciju kompānijas Hermitage Capital Management līdzdibinātājs un vadītājs Bils Brauders paziņojis - viņam esot pierādījumi, ka caur Ziemeļvalstu banku Nordea atmazgāti 405 miljoni ASV dolāru, kas nākuši no čaulas uzņēmumu kontiem Dānijas bankas Danske Bank Igaunijas filiālē un tagad jau bankrotējušajā Lietuva bankā Ūkio bankas, vēsta ziņu aģentūra Bloomberg. Šāda summa minēta Braudera sūdzībā par naudas atmazgāšanu Nordea bankā Somijā, ko viņš iesniedzis Somijas varasiestādēm. Jau ziņots, ka Brauders ar līdzīgām apsūdzībām pret Nordea vērsies pie Zviedrijas un Norvēģijas iestādēm.

Pēc Braudera sniegtajām ziņām, šie naudas atmazgāšanas gadījumi notikuši no 2007. līdz 2013. gadam. Brauders pieļāvis, ka vēlāk varētu kļūt zināmi jauni fakti par naudas atmazgāšanu caur banku Nordea, un ka atmazgātā summa varētu būt vēl lielāka. "Galīgais skaitlis nav zināms," intervijā Bloomberg teicis Brauders.

"Mēs turpinām apstrādāt datus, kas ir mūsu rīcībā, un mēs turpinām saņemt datus no dažādām valstīm," viņš piebildis.

Laikraksts Helsingin Sanomat ziņo - Braudera sūdzībā teikts, ka Nordea nav novērsusi naudas atmazgāšanu caur 527 kontiem šajā bankā Somijā.

Nordea pārstāve aģentūrai Bloomberg norādījusi, ka banka ir informēta par Braudera iesniegto sūdzību Somijas varasiestādēm. Banka sadarbojas ar atbildīgajām iestādēm, piebildusi Nordea pārstāve.

Iepriekš ziņots, ka Brauders iesniedzis sūdzību par Nordea arī Zviedrijas un Norvēģijas varasiestādēm. Šajā 29 lappušu sūdzībā Brauders norādījis, ka nauda miljoniem eiro apmērā, kas saistīta ar Braudera bijušā darbinieka Sergeja Magņitska lietu, atmazgāta caur 365 kontiem bankā Nordea.

Brauders, kura lūgumu izmeklēt aizdomas par naudas atmazgāšanu Nordea 2013. gadā noraidīja Dānijas iestādes, laikrakstam Financial Times teicis, ka sūdzību Zviedrijas un Norvēģijas iestādēm viņš iesniedzis, pamatojoties uz viņa rīcībā esošo izmeklēšanas informāciju no Lietuvas un Francijas.

Jau vēstīts, Brauders iesniedzis vairākas sūdzības varasiestādēm Igaunijā un Dānijā saistībā ar vērienīgu naudas atmazgāšanu caur Dānijas bankas Danske Bank Igaunijas filiāli. Viņš arī paziņojis, ka Norvēģijas banka DNB caur kontiem Igaunijā un Lietuvā palīdzējusi pārskaitīt netīro naudu no Krievijas pusmiljona ASV dolāru apmērā.

Brauders kļuvis pazīstams ar kampaņu sava bijušā darbinieka advokāta Sergeja Magņitska piemiņas saglabāšanai.

Top komentāri

reptilis
r
..nāk prātā vecā labā dziesmiņa - zog zog..zog ...zaglis zaglim zog:).....protams,Krievijas iedzīvotājus apzagt neesot labi...,bet...ir viens skumjš bet,kamēr Putins nebija galīgi sasirdzis ar lieluma māniju ....no Krievijas nozagtā nauda skaisti smirdēja ...un arī biedrs Brauders uz tās skaisto smirdoņu aizlidoja pēc savas daļas....galu galā bijušā ASV kompartijas vadoņa dēls:)))
Skatīt visus komentārus

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses