Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

EK apstiprina Vācijas 500 miljardu eiro palīdzību pandēmijas skartajiem uzņēmumiem

Eiropas Komisija (EK) apstiprinājusi Vācijas plānu izveidot 500 miljardu eiro fondu, lai atbalstītu no koronavīrusa pandēmijas izraisītās krīzes cietušos uzņēmumus.

EK jau iepriekš bija devusi zaļo gaismu Vācijai atvēlēt 100 miljardus eiro palīdzībai pandēmijas seku novēršanai, līdz ar to kopējais Vācijas sniegtais palīdzības apjoms sasniegs 600 miljardus eiro.

Eiropas Savienības (ES) konkurences komisāre Margrēte Vestagere norādīja, ka šo līdzekļu piešķiršanas nosacījumi satur pietiekamas garantijas, lai ierobežotu konkurences izkropļojumus.

"Šajos grūtajos laikos mēs turpinām strādāt ciešā sadarbībā ar dalībvalstīm, lai atrastu praktiski realizējamus risinājumus, lai koronavīrusa uzliesmojuma skartajiem uzņēmumiem atvieglotu piekļuvi finansējumam saskaņā ar ES noteikumiem," sacīja Vestagere.

Vācijas valdības sniegtais atbalsts izpaudīsies galvenokārt kā garantijas, kam paredzēti 400 miljoni eiro, kā arī subsidēti parāda instrumenti un rekapitalizācijas instrumenti.

Palīdzībai varēs pieteikties tikai uzņēmumi, kas pērnā gada beigās neatradās finanšu grūtībās.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Zaļās iniciatīvas slīkst atkritumos?(7)

No šī gada 20. maija Rīgā mainījās atkritumu apsaimniekošanas kārtība. Saskaņā ar Rīgas pašvaldības atklātā konkursa rezultātiem galvaspilsētas atkritumu bizness tika sadalīts četrās daļās. Par j...

Pa vienam ik stundu

Pēdējos piecos gados cietušo skaits nelaimes gadījumos darbavietā Latvijā palielinājies par 31%, un ik stundu negadījumu darbā piedzīvo viens strādājošais, rāda Valsts darba inspekcijas (VDI) statisti...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses