Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Spānija banku glābšanai no Eiropas Savienības lūgusi 100 miljardus eiro

Spānijas valdība šodien izteikusi oficiālu lūgumu Eiropas Savienībai (ES) par 100 miljardu eiro jeb aptuveni 70 miljardus latu liela aizdevuma piešķiršanu valsts banku sistēmai, vēsta ārvalstu mediji__.

«Mēs paredzam, ka Spānijas varasiestādes pirmdien izteiks oficiālu lūgumu par finanšu palīdzības piešķiršanu,» aizvadītajā nedēļā sacīja Eiropgrupas vadītājs un Luksemburgas premjers Žans Klods Junkers.

Pēc Madrides oficiāla lūguma Eiropas Komisjija, Eiropas Centrālā banka un Starptautiskais Valūtas fonds uzsāks sarunas par aizdevuma nosacījumiem ar Spānijas valdību.

Aizvadītajā nedēļā Spānija pavēstīja, ka tās bankām nepieciešams finansējums 62 miljardu eiro apmērā, kas ir ievērojami mazāk nekā tika prognozēts iepriekš.

Jau jūnija sākumā kļuva zināms, ka Spānija saņems aizdevumu līdz 100 miljardiem eiro problēmās nokļuvušo banku atbalstam.

Spānijas lēmums par aizdevuma lūgšanu sākotnēji izsauca atvieglojumu pasaules tirgos, taču vēlak, kad reitingu aģentūra Moody’s samazināja Madridei piešķirto kredītreitingu un pavēstīja, ka  tuvāko trīs mēnešu laikā tas varētu krist vēl zemāk, tirgos satraukums atgriezās.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Starp optimismu un bažām(6)

Mūsu valsts ekonomikā ''negatīvo ziņu plūsmu sāk nomainīt pozitīvas ziņas, un arvien plašāks rādītāju loks apliecina, ka Latvijas ekonomika turpina atkopties no Covid-19 izraisītā šoka,'' visai op...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses