Laika ziņas
Šodien
Smidzinošs lietus
Rīgā +16 °C
Smidzinošs lietus
Piektdiena, 30. jūlijs
Valters, Renārs, Regnārs

Apturēta KVV Liepājas metalurga īpašnieka lieta pret Latvijas valsti

Līdz šā gada novembrim apturēta AS KVV Liepājas metalurgs īpašnieka Jevgeņija Kazmina lieta pret Latvijas valsti, liecina Valsts kancelejas informācija.

Lieta tika uzsākta pēc Kazmina pieteikuma un ir saistīta ar maksātnespējīgās AS Liepājas metalurgs ražošanas aktīvu pārdošanu Ukrainas uzņēmumam KVV Group 2014.gadā.

Valsts kancelejā informēja, ka Starptautiskā ieguldījumu strīdu izskatīšanas centra (ICSID) šķīrējtiesas lietā Jevgeņijs Kazmins pret Latviju šķīrējtiesas tribunāls šā gada aprīlī pieņēma lēmumu apmierināt Latvijas lūgumu un uzlikt par pienākumu Kazminam līdz šā gada 28.aprīlim iesniegt garantijas vēstuli par Latvijas juridisko izdevumu atlīdzināšanu trīs miljonu eiro apmērā.

Procesuālajā rīkojumā šķīrējtiesas tribunāls norāda, ka pastāv nopietnas bažas par to, vai Kazmins ievērotu šķīrējtiesas tribunāla lēmumu atmaksāt Latvijas valstij tās juridiskos izdevumus, ja tāds tiktu pieņemts. Valsts kancelejā atzina, ka šīs šaubas galvenokārt saistītas ar pieteicēja izvēlētajām komercdarbības metodēm, kuru dēļ pret Kazmina kontrolētām juridiskām personām ir ierosināti kriminālprocesi. Tāpat Kazmina darbībā konstatēta čaulu kompāniju izmantošana un aktīvu "pārrakstīšana", lai izvairītos no parādu atmaksas.

Pretēji procesuālajā rīkojumā norādītajam, Kazmins norādītajā termiņā neiesniedza pieprasīto bankas garantiju, un šķīrējtiesas tribunāls šā gada 6.maijā pieņēma lēmumu apturēt šķīrējtiesas procesu uz sešiem mēnešiem vai līdz brīdim, kad Kazmins iesniegs pieprasīto bankas garantiju trīs miljonu eiro apmērā. Valsts kancelejā piebilda, ka gadījumā, ja pieteicējs sešu mēnešu laikā bankas garantiju neiesniedz, Latvijai tiek dotas tiesības vērsties pie tribunāla ar lūgumu izbeigt šķīrējtiesas procesu. Līdz pat šim brīdim Kazmins nav iesniedzis pieprasīto garantiju.

Tāpat Valsts kancelejā informēja, ka šā gada 30.jūlijā Kazmins pieteica noraidījumu visiem trim šķīrējtiesas tribunāla locekļiem. Kazmina ieskatā šķīrējtiesas tribunāla 13.maija procesuālais rīkojums atspoguļo šķīrējtiesas tribunāla locekļu neatkarības un objektivitātes trūkumu. Valsts kancelejā uzsvēra, ka Latvija šim apgalvojumam kategoriski nepiekrīt un noraida Kazmina pieteikumā norādīto. Kazmina pieteikumu izskata ICSID Administratīvās padomes priekšsēdētājs.

Latviju šķīrējtiesas procesā pārstāv Valsts kanceleja un advokātu birojs Lalive.

LETA jau vēstīja, ka maksātnespējīgās AS KVV Liepājas metalurgs īpašnieks, Ukrainas kompānijas KVV Group līdzīpašnieks Jevgēņijs Kazmins 2017.gadā vērsās Starptautiskajā investīciju strīdu izskatīšanas centrā (ICSID) ar prasību pret Latvijas valsti, liecina informācija centra mājaslapā.

KVV Liepājas metalurgs par maksātnespējīgu tika pasludināta 2016.gada septembrī.

Augustā KVV Liepājas metalurgs nodokļu parāds bija 2,071 miljons eiro, liecina Firmas.lv informācija.

 

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Laba peļņa arī Baltijā(5)

Raugoties uz galvu reibinošo akciju cenu kāpumu iepriekš rietumvalstu tirgos, der atcerēties, ka labas peļņas iespējas var piedāvāt arī Baltijas valstu akciju tirgi. Nereti tirgus likviditāt...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses