Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

G7 sola darīt visu nepieciešamo, lai nodrošinātu ekonomikas izaugsmi

Pasaules industriāli attīstītāko valstu grupas G7 finanšu ministri un centrālo banku vadītāji solījuši koronavīrusa krīzē darīt visu nepieciešamo, lai aizsargātu darba vietas un nodrošinātu ekonomikas izaugsmi, tā teikts viņu otrdien publiskotajā kopīgajā paziņojumā.

"Mēs darīsim visu nepieciešamo, lai atjaunotu pārliecību un ekonomikas izaugsmi, kā arī aizsargātu darbavietas, uzņēmumus un finanšu sistēmu," teikts paziņojumā, kurā pausts arī solījumus veicināt globālo tirdzniecību.

"G7 ir apņēmusies nodrošināt fiskālos pūliņus, kas nepieciešami, lai palīdzētu mūsu ekonomikām strauji atveseļoties un atjaunot virzību pretī spēcīgākai un ilgtspējīgākai izaugsmei," norāda finanšu ministri un centrālo banku vadītāji.

G7 valstis pauž apņemšos ne tikai nodrošināt tirgiem likviditāti, tostarp veicot mijmaiņas darījumus starp centrālajām bankām, bet arī sadarboties veselības jautājumos, tai skaitā attiecībā uz vakcīnu izstrādi.

Tāpat G7 sola sniegt atbalstu Starptautiskajam Valūtas fondam un Pasaules Bankai.

Paziņojumā arī teikts, ka globālās finanšu sistēmas stāvoklis šobrīd ir labāks nekā 2008.gada finanšu krīzes sākumā, un tas skaidrojams ar ieviestajām reformām.

G7 dalībnieces ir ASV, Francija, Itālija, Japāna, Kanāda, Lielbritānija un Vācija.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli

Prasīgie maksā mazāk?(3)

Kopš 2005. gadā Latvijas mobilo sakaru tirgū ienāca telekomunikāciju operators Bite, solot lētākas cenas nekā tās, ko piedāvāja jau esošie telefonsakaru operatori, šīs nozares tirgu var dēvēt par konk...

Ziņas

Vairāk Ziņas


Intervijas

Vairāk Intervijas


Ražošana

Vairāk Ražošana


Karjera

Vairāk Karjera


Pasaulē

Vairāk Pasaulē


Īpašums

Vairāk Īpašums


Finanses

Vairāk Finanses