Laika ziņas
Šodien
Sniegs

13. Saeima

Kariņš gatavs sākt sarunas ar partijām

Jaunās Vienotības (JV) premjera amata kandidāts Krišjānis Kariņš gatavs sākt sarunas ar partijām, lai censtos izveidot valdību, viņs pavēstīja pēc JV frakcijas un valdes kopsēdes.

Gobzems pie Vējoņa neiešot ar "baltu karogu"

Ministru prezidenta amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) šodien pie Valsts prezidenta dosies ar trim situācijas redzējumiem, no kuriem neviens nav tāds, par ko mediji rakstīja aizvadītajās brīvdienās, šorīt sociālajā tīklā Facebook paziņojis pats Gobzems.

Portfeļu piedāvājumu izceļ ātrāk

Valdības veidošanas sarunās iesaistītajiem otrdienas rīts sākās ar savstarpējām laipnībām un dalībnieku skaita samazināšanos. Lai arī nedēļas sākumā premjera amata kandidāts Aldis Gobzems (KPV LV) politiskos procesus mudināja tvert ar smaidu, pašlaik no valdības veidošanas sarunām ir izslēgta partiju apvienība Attīstībai/Par! (A/P!), kam esot pielipis “valdības gāzēja vīruss” un vēlme “spēlēt tikai Edgaram Jaunupam un tā sponsoriem saprotamu spēli". Pēc pāris stundām par savu sarkano līniju atgādināja arī Jaunā konservatīvā partija (JKP), kuras līderis Jānis Bordāns mudināja no sarunām izslēgt arī Zaļo un zemnieku savienību (ZZS), taču pēcpusdienā pēc ministru portfeļu piedāvājuma sadzirdēšanas šīs durvis atstāja atvērtas.

Kaut Gobzems valdībā piedāvā iekļaut ZZS, konservatīvie no sarunām neizstāsies

Daļa no premjera amata kandidāta Alda Gobzema (KPV LV) piedāvājuma par topošo valdību ir pieņemama, daļa - nav, bet vēl par daļu ir jautājumi, žurnālistiem savu pozīciju pauda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) priekšsēdētājs Jānis Bordāns. Jāatgādina, ka Bordāns aizvien nav atkāpies no sarkanās līnijas sadarbībai ar ZZS, kuras pārstāvjiem Gobzems iecerējis atvēlēt zemkopības un aizsardzības nozares, tomēr JKP no sarunām pagaidām vēl neizstājas.

Attīstībai/Par! asi atbild Gobzemam un pārmet skatīšanos Krievijas virzienā

Pēc tam, kad no KPV LV saraksta ievēlētais un Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa premjera amatam nominētais Aldis Gobzems paziņoja, ka no valdības veidošanas sarunām izslēdz apvienību Attīstībai/Par! (A/P!), kurai "diagnosticēja" "valdības gāzēja vīrusu", A/P! atbildēja ar pretkritiku, paziņojot, ka "Gobzems neiztur demokrātijas testu" un ir saistīts ar cilvēkiem, kas "skatās Krievijas virzienā".

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide