Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +4 °C
Daļēji saulains
Piektdiena, 3. aprīlis
Daira, Dairis

Aborti

Visā Austrālijā dekriminalizēti aborti

Austrālijas Jaundienvidvelsas štatā ceturtdien pēc vairākas nedēļas ilgušām sīvām debatēm dekriminalizēti aborti, līdz ar to štata likumi tagad atbilst pārējai valstij. Visa politiskā spektra pārstāvji nobalsoja par to, ka tiktu atcelti 1900. gada likumi, saskaņā ar kuriem sievietēm un viņu ārstiem par abortu veikšanu draudēja pat 10 gadi aiz restēm.

Plāno plašākas konsultācijas sievietēm, kuras vēlas veikt abortu

Otrdien valdība apstiprināja Apmācības programmas saturu un apmācības nodrošināšanas kārtību konsultācijas sniegšanā grūtniecei, kura vēlas mākslīgi pārtraukt grūtniecību. Kā informēja Veselības ministrija (VM), šobrīd likumā noteiktajā konsultācijā tiek sniegta tikai medicīniska rakstura informācija, kas attiecas uz pašu grūtniecības mākslīgu pārtraukšanu. Tikmēr grūtniecei netiek sniegta cita informācija, kas varētu nodrošināt grūtniecei pietiekami plašu skatījumu uz konkrēto situāciju un tās risinājumiem, kā arī ļautu grūtniecei pieņemt optimālāko lēmumu saistībā ar grūtniecības saglabāšanu vai pārtraukšanu.

Pāvests salīdzina abortus ar pasūtījuma slepkavībām

Pāvests Francisks trešdien salīdzinājis abortus ar profesionālas slepkavas noalgošanu. "Grūtniecības pārtraukšana līdzinās kāda likvidēšanai," uzrunājot ticīgos Vatikānā, sacīja pāvests.

Galīgie rezultāti: Īri iestājas par abortu regulējuma liberalizāciju

Jautājums par abortus regulējošo likumu liberalizāciju Īrijā nu ir izšķirts - oficiālie rezultāti apstiprina to, ko jau sestdienas rītā liecināja balsotāju aptauju dati - ar 66,4% balsu "par" īri izvēlējušies atteikties no tā dēvētā konstitūcijas astotā labojuma, kas faktiski liedza veikt abortus. Izņēmums bija tikai gadījumi, kad grūtniecība apdraud sievietes dzīvību vai sieviete ir pašnāvības riska grupā.

Pirmie rezultāti: Īri nobalso par abortu regulējuma liberalizāciju

Provizoriskajiem rezultātiem apstiprinot to pašu, ko liecināja balsotāju aptaujas, proti, ka vairākums īru nobalsojuši par atteikšanos no konstitūcijas astotā labojuma un iestājušies par abortus regulējošo likumu liberalizāciju, Īrijas premjers Leo Varadkars apsveicis valsts iedzīvotājus ar "kluso revolūciju", kas panāks "modernu konstitūciju modernai valstij".

Balsojums par abortu liberalizāciju sašķeļ Polijas opozīciju

Pēc balsojuma, kurā Polijas parlaments noraidīja ierosinājumu liberalizēt likumu par abortiem, abās lielākās opozīcijas partijās parādījušās iekšējās šķelšanās pazīmes, vēsta Polijas Radio. Lielākā opozīcijas partija Pilsoniskā platforma (PO) ceturtdien izslēdza trīs deputātus, kas dienu iepriekš notikušajā balsojumā pārkāpa frakcijas disciplīnu un balsoja pret abortu likuma liberalizēšanu.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide