Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Āfrika

Slaktiņā Nigērijā nogalināti 110 cilvēki

Nigērijas ziemeļaustrumos nedēļas nogalē uzbrukumos lauku saimniecību strādniekiem nogalināti vismaz 110 cilvēki, pavēstījušas vietējās amatpersonas un ANO Nigērijas humāno operāciju koordinators Edvards Kalons.

Koronavīrusa gadījumu skaits Āfrikā pārsniedzis divus miljonus

Apstiprināto koronavīrusa gadījumu skaits Āfrikā pārsniedzis divus miljonus, ceturtdien pavēstīja Āfrikas Slimību kontroles un novēršanas centrs. Tā dati arī rāda, ka 54 valstu kontinentā nāves gadījumu skaits no Covid-19 pārsniedzis 48 000.

Pučisti Mali uzņemas pārejas pilnvaras

Militāro apvērsumu Mali sarīkojušie karavīri trešdien neilgi pēc aizturētā prezidenta Ibrahima Bubakara Keitas paziņojuma par atkāpšanos no amata apliecināja, ka valstī pārņem pārejas pilnvaras.

No Mali pienāk ziņas par iespējamu valsts apvērsumu

Rietumāfrikas valstī Mali daļa bruņoto spēku karavīru iesaistījušies dumpī ar mērķi īstenot valsts apvērsumu, atsaucoties uz aculieciniekiem un avotiem, otrdien vēsta Āfrikas un Eiropas mediji.

Austrumāfrikā gaidāms jaunas siseņu paaudzes invāzijas vilnis un bada draudi

Eksperti brīdina, ka Austrumāfrikas reģionā, kas jau kopš pērnā gada cīnās pret siseņu iebrukumu, labvēlīgie laika apstākļi veicinās jaunas šo kukaiņu paaudzes nobriešanu tieši uz ražas novākšanas laiku jūnijā un jūlijā. Tas rada bažas, ka reģionā, kuru jau tāpat apdraud pārtikas trūkums, vēl vairāk miljonu cilvēku ikdienā izjutīs badu, vēsta Deutsche Welle.

ASV pretojas Ķīnas dominancei Āfrikā

Ar aicinājumu afrikāņiem nemesties apskāvienos autoritārām lielvarām ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo trešdien noslēdza turneju Āfrikā. Tās laikā augstā amatpersona apliecināja, ka ASV prezidents Donalds Tramps ir gatavs slēgt abpusēji izdevīgus darījumus ar Āfrikas valstīm. Tomēr eksperti ir pārliecināti, ka pašreizējo Baltā nama administrāciju šī pasaules daļa interesē tikai tādēļ, lai neļautu tur izvērsties Ķīnai.

Angolas "princese" atmaskota

Bijušais marksistu revolucionārs Žuzē Eduardu duš Santušs 38 gadus vadīja Āfrikas valsti Angolu. Kad 2017. gadā viņš atstāja prezidenta amatu, Santušs, viņa ģimene un pietuvināto loks faktiski kontrolēja Angolas ekonomiku, kas ir atkarīga no naftas eksporta. Bijušā prezidenta meita Izabela duš Santuša ir uzkrājusi tik daudz naudas, ka tiek uzskatīta par visbagātāko sievieti Āfrikā. Tas viņai pavēra iespēju apgrozīties pasaules ietekmīgāko cilvēku vidū.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide