Laika ziņas
Šodien
Migla

Alkoholisms

Cer, ka alkoholu lietos mazāk

Veselības ministrija (VM) no nākamā gada iecerējusi sākt realizēt apjomīgu plānu alkohola patēriņa mazināšanai Latvijā. Tostarp iecerēts radikāli ierobežot alkoholisko dzērienu reklāmu. Kā jau bija gaidāms, nozares spēlētāji par šādiem plāniem sajūsmā nav. VM bez reklāmas ierobežojumiem iecerējusi arī virkni citu pasākumu alkohola patēriņa apmēru mazināšanai, kā arī veicamos darbus alkohola atkarības ārstēšanas un rehabilitācijas uzlabošanai.

Pirmklasniekam uz skolu atnāk pakaļ piedzērušies vecāki

Piektdienas, 19. oktobra, pēcpusdienā Rīgas pašvaldības policisti saņēma informāciju no kādas Juglas izglītības iestādes darbinieces, ka pirmklasniekam pakaļ ieradies manāmi iereibis tēvs. Ņemot vērā, ka šāda situācija nav pirmo reizi, skolotāja bērnu atteikusies nodot iereibušajam vīrietim un izsaukusi policiju situācijas atrisināšanai, informē Rīgas Pašvaldības policija.

Septiņos mēnešos Latvijā saražots par 41,8% vairāk alkoholisko dzērienu

Šī gada septiņos mēnešos Latvijā saražoti 29,26 miljoni litru alkoholisko dzērienu, neskaitot alu. Salīdzinot ar 2017.gada septiņiem mēnešiem, šogad saražots par 41,8% vairāk alkoholisko dzērienu, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotie akcīzes preču aprites rādītāji.

Cer ar augstākām cenām piespiest dzert mazāk

Žūpošana Skotijā ir kļuvusi par vienu no lielākajām sabiedrības veselības problēmām, tāpēc, lai to apkarotu, vietējā valdība nolēma noteikt minimālo cenu alkoholam. Valdošie politiķi cer, ka solis, kura rezultātā ievērojami ir augušas alkoholisko dzērienu cenas, ļaus samazināt alkohola patēriņu un uzlabot skotu nācijas veselības stāvokli. Taču lēmumam ir arī kritiķi, kuri argumentē, ka tas neizskaudīs alkoholismu.

Skotija pirmā pasaulē nosaka minimālo cenu alkoholam

Skotija no otrdienas kā pirmā pasaulē noteikusi minimālās pieļaujamās alkohola cenas, cerot, ka tas palīdzēs ierobežot žūpību, glābt cilvēku dzīvības un noderēs par paraugu arī citām zemēm, kas saskaras ar līdzīgām problēmām. Nu Skotijā mazumtirgotāji par vienu alkohola standartvienību (desmit mililitriem jeb astoņiem gramiem tīra etilalkohola) nevarēs prasīt mazāk par 50 pensiem (57 centiem).

Jaunmārupē apturēts skolēnu autobusa vadītājs alkohola reibumā

Trešdienas pēcpusdienā Mārupes novadā, Jaunmārupes pusē, policija, pateicoties iedzīvotāju vērībai, pieķērusi skolēnu autobusa šoferi, kurš bijis alkohola reibumā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, kuru apstiprināja arī policijā.

Jelgavā nosit pudeles brāli

Pagājušajā nedēļā Jelgavā pēc kopīgas alkohola lietošanas nosists 1991. gadā dzimis vīrietis, aģentūru LETA informēja Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes vecākā inspektore Diāna Briede.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide