Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā +5 °C
Daļēji apmācies
Trešdiena, 26. februāris
Mētra, Evelīna, Aurēlija

Arktika

Nolūkotā Arktika

Skarbā reģiona potenciālie ekonomiskie labumi, kas klimata izmaiņu dēļ jau pavisam drīz kļūs pieejamāki, Arktikas "dalīšanas" sacensībā iesaistījuši ne vien valstis, kurām tur bijušas intereses līdz šim, bet arī globālās lielvaras statusa kārotāju Ķīnu

Krievijas armija nostiprinās Arktikā

Krievija attīsta militāro infrastruktūru Arktikā un pastiprinās tur pretgaisa aizsardzību, piektdien paziņojis Krievijas Ziemeļu flotes komandieris viceadmirālis Nikolajs Jevmenovs. Krievijas prezidenta Vladimira Putina vadībā Krievija pastiprināti cenšas paplašināt savu militāro klātbūtni Arktikā, uz kuras dabas resursiem pretendē arī citas valstis.

Arktikas reģionā pieaug konfrontācija

Nelielajā Fērbenksas pilsētiņā Aļaskā šonedēļ ir ieradušās ietekmīgas amatpersonas, jo trešdien un ceturtdien tur norisināsies Arktikas padomes dalībvalstu samits. Par pasākuma nopietno līmeni liecina tas, ka forumā piedalīsies arī ASV valsts sekretārs Rekss Tilersons un Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs. Samita laikā tā dalībnieki apspriedīs Arktikas nākotni un valstu sadarbību reģionā, kas globālo klimata izmaiņu dēļ ir kļuvis pieejamāks un ekonomiski pievilcīgāks, trešdien lasāms laikrakstā Diena.

Krievija izstrādā pretraķešu aizsardzības sistēmu Arktikas reģionam

Krievija izstrādā zeme-gaiss tipa pretraķešu aizsardzības sistēmu Arktikas reģionam, trešdien vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.Raķešu sistēma tiks balstīta uz Krievijā jau pastāvošo tuva darbības rādiusa raķešu sistēmu Tor, kas ir domāta lidmašīnu un spārnoto raķešu notriekšanai.Raķešu sistēmu izstrādā Krievijas bruņojuma koncerns Almaz-Antej, kas ir izstrādājis arī S-300 un BUK raķešu sistēmas.

Ziņojums: Gaisa temperatūra Arktikā ir augstākā kopš 1900.gada

Arktika sasilst un tur reģistrētā gaisa temperatūra ir augstākā 115 gados, savukārt kūstošais ledus iznīcina valzirgu dzīves vidi un liek daļai zivju virzīties tālāk uz ziemeļiem, teikts otrdien publicētā ziņojumā.Gaisa temperatūra virs zemes ir par 1,3 grādiem pēc Celsija augstāka par vidējo, un tā ir augstākā kopš datu reģistrēšanas uzsākšanas 1900.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide