Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Askolds Kļaviņš

Pret eksdeputāta Kļaviņa lietas prokuroru ierosina disciplinārsodu

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers ierosinājis disciplinārlietu pret Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokuroru Arvi Miglānu saistībā ar likumpārkāpumiem bijušā Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa krimināllietā, aģentūrai LETA atklāja prokuratūras preses sekretāre Aiga Eiduka. Tagad disciplinārlietas materiālus vērtēs prokuratūras Atestācijas komisija, bet lēmums par iespējamo disciplinārsodu būs jāpieņem ģenerālprokuroram.

Maigais sods eksdeputātam Kļaviņam pieņemts nelikumīgi, taču to labot vairs nevar

Prokurora lēmums par 120 piespiedu darba stundām bijušajam Saeimas deputātam Askoldam Kļaviņam ir pieņemts ar vairākiem likuma pārkāpumiem. To lietā par Kļaviņa nepamatoti saņemtajām degvielas kompensācijām no Saeimas budžeta teju 10 tūkstošu eiro vērtībā ir secinājis Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurors Modris Adlers. Tomēr Latvijas Televīzijas raidījums de facto vēsta, ka tas ir noticis par vēlu: prokurora Arvja Miglāna priekšraksts par sodu jau ir nodots izpildei, un tāpēc vairs nav atceļams. Līdz ar to bargāku sodu Kļaviņš nesaņems.

Deputāts Kļaviņš apturējis darbību Zaļajā partijā

Latvijas Zaļās partijas valde pēc Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS) lūguma ir apturējusi viņa darbību partijā, - aģentūrai LETA pavēstīja LZP valdes priekšsēdētājs Edgars Tavars.

Kļaviņa lietas politiskā puse

Jūnija beigās Saeima atbalstīja Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lūgumu piekrist kratīšanai deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS) dzīvesvietā un viņa lietošanā esošajā automašīnā, jo pret viņu bija ierosināts kriminālprocess par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu. Kļaviņš toreiz uzstājās arī debatēs un sacīja, ka viņam nekas neesot iebilstams. Viņš vēl piebilda: "Jau labu laiku klīda baumas, ka būs tāda lieta." Augusta vidū uz to reaģēja ZZS politiskie konkurenti, no kuriem arī mediji uzzināja, ka Kļaviņš jau maija vidū esot brīdināts, ka pret viņu, iespējams, tiks ierosināts kriminālprocess un ka informācijas noplūdē varētu būt iesaistīts arī premjers Māris Kučinskis (ZZS).

SAB nav informēts par informācijas izpaušanu Kļaviņa lietā

Satversmes aizsardzības birojs (SAB) patlaban nav oficiāli informēts par iespējamo informācijas izpaušanu Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa (ZZS) kriminālprocesā, noskaidroja aģentūra LETA. Normatīvie akti nosaka - ja institūcijas vadītājam ir pamats uzskatīt, ka notikusi valsts noslēpuma izpaušana, par to ir jāziņo augstākam vadītājam un valsts drošības iestādei. Šajā gadījumā tas būtu SAB. Tāpat jāizveido dienesta izmeklēšanas komisija vismaz triju cilvēku sastāvā, kurā iekļauj institūcijas un attiecīgās valsts drošības iestādes pārstāvjus, aģentūrai LETA skaidroja SAB. Birojs šobrīd nav saņēmis oficiālu informāciju no iestādēm - ne par notikušo faktu, ne par pārbaudes rezultātiem.

de facto: KNAB izdevies novērst Emša radītos draudus Kļaviņa lietas izmeklēšanai

Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklēšana par Saeimas deputāta Askolda Kļaviņa(ZZS) degvielas kompensācijām bijusi apdraudēta. Tomēr, pateicoties telefonsarunu kontrolei, birojam izdevās deputāta sūtīto “izlūku” piemānīt, ka kriminālprocesa tomēr nav, svētdien vakarā ziņoja Latvijas Televīzijas raidījums de facto.

Kļaviņš pārliecināts, ka cietumā viņu nelikšot

Transporta kompensācijas krimināllietā aizdomās turētais Saeimas deputāts Askolds Kļaviņš (ZZS) ir gatavs sodu izciest, lai gan pārliecināts, ka cietumā viņu nelikšot, intervijā portālam irliepāja.lv norāda parlamentārietis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide