Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Autortiesības

Spēkā stājusies ES autortiesību direktīva

Ceturtdien stājušās spēkā pretrunīgi vērtētās izmaiņas Eiropas Savienībā (ES) autortiesību noteikumos, un dalībvalstīm doti divi gadi, lai iestrādātu šīs izmaiņas savos likumos.

EP noraida sarunu sākšanu par autortiesību noteikumu direktīvu

Eiropas Parlamenta (EP) deputāti ceturtdien noraidīja pilnvaru projektu, kas atbildīgajai EP komitejai ļautu uzsākt sarunas ar dalībvalstu ministriem par autortiesību noteikumu atjaunināšanu, kas varētu būtiski ietekmēt arī radošā satura izplatīšanu internetā, portālam Diena.lv pavēstīja EP preses sekretāre Latvijā Signe Znotiņa-Znota.

EP virzītā direktīva varētu apdraudēt pat dalīšanos ar jokiem internetā

Tehnoloģiju gigants Google izmanto savus vērā ņemamos resursus, lai iestātos pret ceturtdien Eiropas Parlamentā izskatāmo direktīvu, kura potenciāli varētu būtiski ietekmēt iespējas internetā dalīties ar saturu. Kritiķi gan norāda, ka uzņēmums to dara, rūpējoties par savu peļņu, nevis interneta brīvību Eiropā. Tomēr, kā norāda direktīvas pretinieki, potenciālie ierobežojumi ietekmētu ne tikai milzu kompānijas, bet kaitētu mazajiem uzņēmējiem, medijiem un padarītu apgrūtinošu pat dalīšanos ar interneta jokiem, sauktiem par mēmiem (memes - no angļu valodas).

Wu-Tang Clan producents iesūdz tiesā "suņu auklīšu" uzņēmumu Woof-Tang Clan

Repa mūzikas grupas Wu-Tang Clan producents un reperis Roberts Ficdžeralds Digss, kurš plašāk zināms ar skatuves vārdu RZA, cēlis prasību pret kādu uzņēmēju no Bruklinas, kurš piedāvā suņu staidzināšanas un pieskatīšanas pakalpojumus. Proti, RZA uzskata, ka uzņēmuma nosaukums Woof-Tang Clan (vārdu spēle: angliski ar "woof" apzīmē riešanu, proti angļu analogs latviešu valodā lietotajam "vau!" - red.") esot klaja zīmola autortiesību pārkāpšana.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide