Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +7 °C
Daļēji saulains
Svētdiena, 25. februāris
Alma, Annemarija

Autortiesības

Rīgas pilsētvidē sākas mākslas akcija Tēlniecības melnās dienas

Neskatoties uz Rīgas pilsētas izpilddirektora pienākumu izpildītājas norādījumu, ceturtdien, 12. novembrī, plkst. 11 pie pieminekļa pulkvedim Oskaram Kalpakam tiks atklāta akcija Tēlniecības melnās dienas. Akcijā dažādās vietās piedalīsies tēlnieki Aigars Bikše, Gļebs Panteļejevs, Olga Šilova, Igors Dobičins, Andris Vārpa, Ojārs Breģis un Guna Zvaigznīte. Akcijas mērķis ir simboliski iezīmēt tēlniecības nākotni pilsētvidē pēc LR valdības iecerētās nodokļu reformas īstenošanas autoratlīdzību jomā, informēja akcijas rīkotāji.

Pētījums: Covid-19 laikā Latvijā strauji pieaudzis pirātiskā satura lejupielāžu apjoms

"Lai arī satura nelegālo lejupielādes un straumēšanas vietņu — torrentu — Latvijas lietotāju skaits internetā pēc martā piedzīvotā kāpuma par 22% aprīlī atgriezās februāra līmenī, īstu satraukumu rada fakts, ka gandrīz dubultojies torrentu vietņu skatījumu skaits un vidējais laiks, ko viens lietotājs pavadījis vietnē," bažas pauž biedrības Par legālu saturu! izpilddirektore Dace Kotzeva, komentējot starptautiskā interneta pētījumu un tehnoloģiju uzņēmuma Gemius veikto aptauju un pētījumu Latvijas populārāko torrentu lejupielādes vietņu audits un auditorijas izpēte.

Spēkā stājusies ES autortiesību direktīva

Ceturtdien stājušās spēkā pretrunīgi vērtētās izmaiņas Eiropas Savienībā (ES) autortiesību noteikumos, un dalībvalstīm doti divi gadi, lai iestrādātu šīs izmaiņas savos likumos.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide