Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains

Berlīnes mūris

Berlīnē atcerēsies 30 gadu senos notikumus

Vācijas galvaspilsētā Berlīnē sestdien tiks atzīmēta 30. gadadiena kopš Berlīnes mūra krišanas, kas ievadīja pēc Otrā pasaules kara sadalītās Vācijas un visas Eiropas atkalapvienošanu. Svinības norisināsies laikā, kad liberālo demokrātiju Vācijā un Rietumos apdraud populisms un nacionālisms, bet Eiropas sašķeltību un transatlantisko saišu vājināšanos izmanto nedemokrātiskas lielvaras.

Ziņojums: Austrumvācija joprojām ir atpalikusi

Kādreiz komunistiskā Austrumvācija spērusi lielus soļus, lai panāktu Rietumvāciju, taču 25 gadus pēc apvienošanās tās ekonomika joprojām ir vājāka un ir ievērojami samazinājies tās iedzīvotāju skaits, teikts federālā statistikas biroja Destatis otrdien publiskotajā ziņojumā 25 Vācijas vienotības gadi.

Āmura sitienu ritmā

Jūlija sākumā Rīgā Dienvidāfrikas režisora vadībā kritis Berlīnes mūris

Rīgā atrod no Berlīnes mūra krišanas svētkiem atpūstu balonu

Viens no vairāk nekā 7000 balonu, kuri tika palaisti gaisā Berlīnes mūra krišanas 25.gadadienas svinībās 9.novembrī, veicis simtiem kilometru garu ceļu un atpūsts līdz pat Latvijai. Balonu 23.novembrī Mangaļsalā atradusi Inga Eglīte-Uldriķe, vēsta The Local. Barlīnes mūra krišanas svinību balonus var atpazīt pēc tiem piestiprinātām zīmītēm ar vēstījumu.

Vācijā svin Berlīnes mūra krišanas 25. gadadienu

Vācijā svētdien notiek svinības par godu 25. gadskārtai kopš Berlīnes mūra krišanas, kas kulmināciju sasniegs grandiozā koncertā pie Brandenburgas vārtiem, kurā miljoniem cilvēku lielo pūli līdz ar rokzvaigznēm uzrunās arī antikomunistiskās kustības veterāni, ziņo aģentūra LETA. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide