Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

BKUS vadītājs pauž bažas par vēlmi mazināt Covid-19 izplatības ierobežojošos pasākumus

Bažas par lipīgāka vīrusa jeb tā dēvētajiem Dienvidāfrikas un Lielbritānijas paveidiem izplatību ir pamatotas, tāpēc nebūtu sapratīgi domāt par Covid-19 vīrusa izplatības ierobežojošo pasākumu mazināšanu, šorīt intervijā TV3 raidījumam 900 sekundes sacīja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Bērnus Covid-19 skar tikpat smagi

Covid-19 ir infekcija, ar kuru slimo arī bērni. Pēdējie dati liecina, ka arvien vairāk gadījumos slimība nenorit tikai viegli, bet arī vidēji smagi un pat ļoti smagi. Kopš 2020. gada maija Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti iesaistījās pētījumā par Covid-19 epidēmijas ietekmi uz sabiedrības veselību Latvijā, tostarp bērniem. Apkopotie dati iesniegti Veselības ministrijā, un tiek gatavotas starptautiskas publikācijas.

Magnēti nav rotaļlieta

Aizvadītās nedēļas beigās Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pārstāvji tikās, lai pārrunātu slimnīcas sūdzību par magnētu konstruktoriem, kuru dēļ cietuši vairāki bērni. Ņemot vērā, ka pēdējā mēneša laikā ir palielinājies negadījumu skaits, kad bērni nonākuši slimnīcā pēc magnētu norīšanas, BKUS vērsusies pie PTAC ar lūgumu izņemt no tirdzniecības bērnu rotaļu konstruktorus, kuru sastāvā ir magnēti.

BKUS rosina izņemt no pārdošanas magnētu konstruktorus

Pēc četriem jauniem gadījumiem nepilna mēneša laikā, kuros dažādu vecumu bērni bija norijuši vairākus magnētus, tādējādi nopietni apdraudot savu dzīvību, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca (BKUS) ir nosūtījusi vēstuli Patērētāju tiesību aizsardzības centram, aicinot aizliegt šādu rotaļlietu pārdošanu, portālu Diena informēja BKUS pārstāvji.

Diskutē par nākotnes attīstības vīziju

Latvijas universitāšu slimnīcām ir apņemšanās iezīmēt skaidru galamērķi, kur būtu jānonāk, lai izveidotu labi integrētu veselības aprūpes sistēmu. Ar šādu vēstījumu šonedēļ nāca klajā Latvijas Lielo slimnīcu asociācijas (LLSA) un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) valdes priekšsēdētājs Valts Ābols.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide